Bankovní vs. nebankovní půjčky

bankovní a nebankovní půjčkyV dnešním článku bychom se rádi zaměřili na srovnání bankovních a nebankovních půjček. V poslední době se díky snaze vyjít klientům vstříc totiž rozdíl mezi bankovními a nebankovními finančními produkty v některých směrech stírá. I tak ale existuje mezi většinou bankovních a nebankovních půjček rozdíl. Nebankovní půjčky lákají své klienty především na rychlost, kterou celý proces zadání a zpracování žádosti o půjčku probíhá.

Nebankovní půjčky bývají také řešením pro osoby s nižším měsíčním příjmem, OSVČ, které podávají daňové přiznání s nedostatečným ziskem nebo lidi se záznamem v rejstříku dlužníků. Výhodou nebankovních půjček je i skutečnost, že lze žádat o malé částky v řádech stovek korun nebo několika tisícikorun. Na tyto typy úvěrových produktů se většina bank nezaměřuje.

I když i banky reagovali na trend tzv. rychlých půjček, a nabízejí různé formy expresních půjček, přece jen je proces zkoumání klienta a rizikovosti poskytnutí úvěru zevrubnější a tak logicky i delší. O velké množství bankovních i nebankovních půjček lze v dnešní době zažádat online. UniCredit Banka nabízí neúčelové spotřebitelské půjčky od 30 000 do 500 000 Kč, s úrokovými sazbami začínajícími na příjemných 5,9 p.a. Dalším plusem, které nabízí Unicredit bank půjčka je  možnost odložení splátek. Konzervativní klienti volí úvěrové produkty od největší banky v zemi, tedy České Spořitelny.

Příkladem rychlé nebankovní půjčky je osobní neúčelová Cetelem půjčka, která umožňuje půjčit 20 000 až 1 000 000 Kč. Doba splácení se pohybuje od 6ti do 120ti měsíců. I rozdíly mezi úrokovými sazbami bankovních a nebankovních půjček se stírají.  Úrokové sazby Cetelem půjčky začíná už na 6,9 % ročně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Bankovní vs. nebankovní půjčky

  1. shamsher napsal:

    . Takoví lidi přece ty slogany vymýšlejí a je to jejich práce, která je živí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *