Batoh se solární nabíječkou na každý výlet

I pokud opouštíme naši domácnost, můžeme se chovat šetrně a využívat přirozeně dostupných přírodních zdrojů. Pomohou nám v tom různé modely a provedení batohů, které mají v přední části všitý solární panel sloužící k výrobě elektrické energie ze slunečních paprsků. Na panel je většinou napojena speciální baterie, z níž jde následně pomocí integrovaného kabelu nabít libovolný mobilní telefon, čtečku nebo třeba fotoaparát.

Výkon solárních panelů se různě liší podle dalších parametrů, roli hraje třeba použitá technologie nebo velikost panelu. V průměru však batoh nabije za 2 minuty přijímání slunečního světla 1 % baterie mobilu nebo třeba notebooku. Běžný telefon se tedy nabije za 4 – 5 hodin pobytu na slunci. Nejlevnější solární batohy se dají pořídit asi od 1 500 Kč.

solarni batoh

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Batoh se solární nabíječkou na každý výlet

  1. rajwap napsal:

    Take se desite, ze se vam nekde uprostred divociny vybije mobil a vy ztratite jakoukoliv moznost komunikace se svetem? Pravdou je, ze ne vzdy se muzeme na svych cestach spolehnout na pritomnost zasuvek k pripojeni klasicke nabijecky. Vzhledem k tomu, ze vayuziti slunce jako zdroje elektriny se v poslednich letech neustale rozsiruje, prisly chytre hlavy s revolucnim pomocnikem – solarni nabijeckou .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *