Cena povinného ručení

auto pojištěníPojistit lze v podstatě cokoliv. Supermodelky si pojišťují svá těla, která jsou pro ně zdrojem příjmů, lidé platící hypotéky volí pojištění pro případ úrazu či ztráty zaměstnání, tedy pojištění schopnosti hypotéku splácet. Někteří majitelé domácích mazlíčků pro ně volí obdobu zdravotního pojištění pro lidi.

Některá pojištění jsou pro občany povinná, některá uzavíráme dobrovolně, jiná bereme jako zbytečná. Každý majitel automobilu nebo motocyklu, který jezdí na českých silnicích, musí mít sjednané zákonné pojištění motorových vozidel.

Povinné ručení musíme uzavřít i v případě, že vůz využíváme jen sporadicky. V každém případě musí povinné ručení uhradit všechny škody na majetku způsobené provozem motorového vozidla. V takovém případě vám pravděpodobně postačí nejlevnější povinné ručení. Některé povinné ručení ale nabízí víc, třeba rozsáhlé asistenční služby.

Povinné ručení lze platit v měsíčních, čtvrtletních nebo ročních intervalech. Většina poštoven nabízí bonusy za roční platbu, bonusy za nulovou nehodovost i bonusy za pojištění více vozů.

Dejte si pozor, zda v rámci vašeho povinného ručení platíte pouze služby o které  máte skutečně zájem. V každém případě se vyplatí srovnat nabídky pojišťoven a v případě že najdete výhodnější nabídku, dát výpověď stávající pojistné smlouvy minimálně 6 týdnů před vypršením platnosti zaplaceného povinného ručení. Smlouvy o povinném ručení jsou totiž většinou uzavírány na dobu neurčitou a automaticky prodlužovány.

Na čem závisí cena povinného ručení?

Cena za roční pojistné se liší nejenom v rámci jednotlivých pojišťoven. Pro mnoho pojišťoven hraje roli při výpočtu povinného ručení kromě stáří vozu a objemu motoru i  věk a bydliště řidiče a samozřejmě i předchozí průběh škodných událostí. Mnoho pojišťoven také nabízí výhodnější balíčky třeba povinného ručení a havarijního pojištění nebo povinného ručení a cestovního pojištění. Levnějších pojistky pro ženy, již nesmí pojišťovny nabízet. Služba Povinné ručení srovnání vám pomůže jednoduše porovnat nabídky pojišťoven, které operují na našem trhu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, Zboží a služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *