Chcete podnikat nebo brigádničit?

Děkujeme všem čtenářům za přízeň. Skromně ale musíme podotknout, že zde nenajdete naprosto všechny informace, které si berou na mušku finance, bankovnictví, podnikání a všeobecné generování zisku.

Začátky podnikání

ziskwebVětšinou se věnujeme založení společnosti s ručením omezeným. Je ale pravda, že většina podnikatelů volí formu podnikání jako osoba samostatně výdělečně činná, dříve živnostník. Na informačním portále ziskweb.cz najdete v sekci práce a podnikání dva informativní články, které vás provedou problematikou založení živnosti. Ze zákona rozdělujeme možnosti podnikání jako OSVČ v rámci živnosti volné, anebo vázané.

Jak již název napovídá, volná živnost je limitována pouze dosažením 18ti let věku žadatele, čistý trestní rejstřík a způsobilost k právním úkonům. Zní to učeně, ale jde jen o formalitu a způsobilost má každý svéprávný člověk. Co se trestního rejstříku týče, svou bezúhonnost dokážete výpisem z rejstříku trestů, který vám zajistí příslušný živnostenský úřad.

Brigády v období letních prázdnin

Dalším tématem z webu ziskweb.cz, které nás opravdu zaujalo, je problematika letních brigád. Brigádníci jsou většinou v pracovním nasazení tzv. „na černo“. To znamená, že nemají podepsanou smlouvu ani žádný její derivát, jako je dohoda o provedení práce nebo o pracovní činnosti. Podle nás je to zcela zbytečné, protože dohody si může sjednat každý občan české republiky, který dovršil věk 15ti let s ukončenou základní školou. Brigádník může být placen buď od odvedené práce, anebo hodinově. Minimální mzda je necelých 50 Kč na hodinu. Je tedy naprosto jasné, že brigádníci si nevydělají majlant. Na druhou stranu si vyzkouší zařazení do pracovního procesu a získají tolik potřebné zkušenosti. Z osobní zkušenosti mohu říct, že na svých prvních brigádách jsme se naučila jednat s autoritami a být poněkud „ostřejší“. Na brigádě se naučíte asertivnímu chování, potkáte spoustu zajímavých lidí a v neposlední řadě si uvědomíte, že se raději budete učit, než se celý život prací, která vám byla jako brigádníkovi přidělena. Klasickými brigádami jsou totiž práce pokladní nebo různé druhy fyzicky poměrně náročných prací.

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *