Chtějte kvalitu i při uzavírání pojištění vozidla

Na našem trhu operuje opravdu hodně pojišťoven, které nabízejí povinné ručení. My jsme se ale zaměřili na nadstandardní služby za standardní ceny. Povinné ručení totiž neřešíte do doby, kdy se něco stane. Pak čekáte pomoc asistenční služby a samozřejmě rychlé vyřízení pojistné události bez spoluúčasti.

Podle čeho vybírat pojišťovnu?

auto pojištěníZejména se informujte, podle čeho je vypočítávána výše pojistného, jaké jsou bonusy a samozřejmě služby. Kvalitní pojišťovna totiž bere v úvahu spíš výkon motoru a ne jeho objem. To je pro většinu automobilů hodně výhodné.

Mělo by vás zajímat, kde všude je váš vůz pojištěn.

Samozřejmostí by mělo být pojištění na celém našem území , ve členských státech Evropské Unie a na území dalších států.

Asistenční služby k nezaplacení. Říkáte si, že si v případě potíží poradíte sami? Ale co když jste vycestovali za hranice nebo na druhý konec republiky? Pak jistě oceníte, pokud vám pracovníci asistenční služby zdarma vymění defektovanou pneumatiku, odemknou dveře pokud si zabouchnete klíčky uvnitř vozu, dovezou PHM pokud náhle dojdou a podobně. Jde o praktické výhody, za které si až tak nepřiplatíte a doporučujeme je zejména dámám, které ani mnohdy nevědí, jak píchlou pneumatiku vyměnit.

Co dělat v případě nehody?

Pokud není nikdo zraněn a škoda na žádném z automobilů nepřesáhla 100 000 Kč, pak vyplňte záznam o nehodě (ten ze zákona musíte vozit v autě spolu se zelenou kartou od povinného ručení) a zavolejte na pojišťovnu.

Pokud byl někdo raněn nebo došlo ke větším škodám, musí být přítomna policie, která vyplní vlastní záznamy o nehodě. Pokud je váš vůz nepojízdný, nechte si zařídit náhradní a zbytečně se na místě nehody nezdržujte. Správná pojišťovna by měla vše zařídit za vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Platby, Pojištění, PR články, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *