Co a pro koho je networking

obchodní snídaněKdo chce uspět v tvrdém konkurenčním boji, třeba i jen na regionální úrovni, musí se naučit efektivně využívat nové marketingové nástroje a směry. Prostá reklama, tedy umístění reklamního sdělení do vybraných tiskovin, plakátů či poutačů už většinou nestačí. Obchody dělají lidi, a proto jsou základem úspěchu v podnikání kontakty.

Právě k posilování a prohlubování kontaktů slouží networking. Nejlepším a nejjednodušším způsobem, jak si udělat reklamu je to, že vaše produkty nebo služby někdo důvěryhodný doporučí. Zákazníci dají na názory svých blízkých, rodinných příslušníků, známých a kolegů. Za užitečné považují i recenze výrobků, služeb a obchodů na internetu. A stejný cíl a výsledek má i networking.

Jedná se o celou řadu aktivit, které si kladou za cíl vytváření nových obchodních příležitostí pro všechny zúčastněné strany. Lidé se navzájem poznávají, budují a posilují  kontakty. Zcela přirozeně se tak získávají informace o tom, kdo aktuálně vyhledává a právě potřebuje Váš produkt či službu. Dochází tak k zviditelnění firmy, oživení vztahu se stávajícími či dřívějšími klienty. Neméně významným rysem networkingu je možnost přímo informovat o novinkách, dění a plánech firmy, navazovat kontakty s možnými obchodními partnery, dodavateli či jednat s těmi, kdo mají rozhodovací pravomoci a být si tak vzájemně nápomocni.

Business for Breakfast

Business for Breakfast je jedním ze způsobů, jak se seznámit s networkingem, který se již pomalu ale jistě začíná zabydlovat i v České republice. Jedná se o privátní podnikatelské kluby Business for Breakfast, kde si host může během obchodní snídaně vyzkoušet v praxi, jak funguje networking. Získání nových obchodních příležitostí a navázání vztahů s důležitými klienty potřebuje určitý čas. Networking tak představuje investici do budoucnosti firmy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *