Co jsou Ready made společnosti?

prodej ready madeV dnešním článku se ještě více podíváme pod pokličku podnikání v České republice. Pokud přemýšlíte o podnikání, musíte mít na mysli několik základních faktů. Jedním z nich je, jakou právní formu podnikání zvolíte. Pokud budete podnikat jako jednotlivec, doporučujeme začít jako klasický živnostník, nyní s honosným názvem osoba samostatně výdělečně činná. Nezapomínejte, že i kdybyste za celý rok nevygenerovali žádný zisk a daňové přiznání podávali koncem března s nulou nebo ztrátou, musíte každý měsíc zaplatit sociální a zdravotní pojištění ve výši dohromady asi 3000 Kč.

Právní forma společnost s ručním omezeným

Jak již název napovídá, hlavní výhoda tzv. „eseróček“ tkví v tom, že za podnikání ručíte jen a pouze firemním majetek. Při jakémkoliv problému nebude brána zřetel na majetek, který je napsán na fyzickou osobu. Pokud podnikáte v rámci s.r.o., jsou zde jasně dána práva a povinnosti a také majetkové vztahy. Oproti OSVČ nemusíte platit zdravotní ani sociální pojištění, jako majiteli nebo jednateli společnosti s ručením omezeným, vám nevzniká žádný zaměstnanecký vztah, tedy pokud si nezvolíte jinak. Nevýhodou je, že musíte vést účetnictví a mít firemní účet, to ale v dnešní době není vůbec žádný problém. Jediné, co by vás mohlo odradit je fakt, že při založení společnosti musíte mít depozit ve výši 100 000 Kč (dříve 200 000 Kč). To a ještě administrativně náročný akt založení firmy nejednoho podnikatele odradil.

Jak jednoduše přijít k s.r.o.?

Administrativní problém a problém se složením vyřeší nákup ready made společnosti. Ready made společnost je založena za účelem dalšího prodeje. Nikdy se nejedná o společnost, která vykonávala jakoukoliv činnost. To znamená, že s účetnictvím opravdu začínáte od nuly. Nehrozí tedy žádné nesplacené závazky. Podtrženo sečteno jsou ready made společnosti určeny pro všechny, kteří chtějí minimalizovat časovou prodlevu mezi založením společnosti a počátkem podnikání i administrativní zatížení.

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *