Co nabízejí velké banky v oblasti hypoték?

hypotékyV předchozím článku na téma hypotéky jsme se zabývali tím, že je právě v této době finančně výhodné uzavřít hypotéku, protože nabídky jednotlivých bank lze obecně považovat za zajímavější a pro klienty výhodnější, než tomu bylo v minulých letech. Navíc stále lze provést odpočet placených úroků z daňového základu.

V dnešním článku se zaměříme na podmínky získání a splácení hypotéky od jedněch z největších a nejstarších bank působících na našem finančním trhu.

Co nabízí hypotéky od ČSOB?

ČSOB hypotéka se splácí během pěti až čtyřiceti let. Pro urychlení splácení můžete využít služby Mimořádná splátka 10 %, díky které můžete vložit jednou za rok mimořádnou splátku ve výši 10 % z aktuálního zůstatku úvěru. Dalším typem případné mimořádné splátky je sjednání mimořádné splátky maximálně 50 % z výše úvěru. Pokud využijete možnosti  financování v rozsahu 85 % nebo 100 %  zástavní hodnoty nemovitosti, lze provést mimořádnou splátku až do výše 70 % zástavní hodnoty nemovitosti bez jakýchkoliv omezení. A na co kromě nízkých úrokových sazeb láká banka klienty? Možná oceníte, že  nemusíte dokládat faktury za vyčerpané prostředky během výstavby či rekonstrukce nemovitosti. Vyřízení žádosti je poměrně rychlé a málo administrativně náročné. Banka také zajistí potřebný odhad ceny nemovitosti a výpis z katastru. Samozřejmostí a často využívanou službou je pojištění schopnosti splácet hypotéku nebo pojištění nemovitosti.

A jaké podmínky musí žadatel splňovat?

O hypotéku mohou zažádat jeden až 4 žadatelé z jedné nebo dvou domácností. V první řadě je to věk od 18 do maximálně 70 let, které žadatel nesmí dovršit před dnem splatnosti závazku. Podmínkou pro získání hypotéky je i doložitelný příjem, případně lze zažádat o hypotéku bez nutnosti doložení příjmu.

Hypotéky od Komerční Banky

Doba splatnosti hypotéky se pohybuje v rozmezí 5 až 30 let a má pevnou úrokovou sazbu na sjednané období 1 rok až 10, případně 15 let od podpisu úvěrové smlouvy. Stejně jako hypotéky od ČSOB, i Hypotéka KB umožňuje půjčení až 100 % hodnoty nemovitosti. Lákadlem pro klienty je možný odklad začátku splácení závazku až o 12 měsíců a možnost opakovaně složit mimořádnou splátku až 20 % z úvěru. Možným mínusem pro některé žadatele je naopak nutnost založení běžného účtu u Komerční banky.

Zajímavé hypotéky od KB

Flexibilní hypotéka umožňuje měnit výši měsíčních splátek, uhradit mimořádné splátky bez poplatku, odložit počátek splácení nebo přerušit splácení. Unikátním finančním produktem je Hypotéka 2v1, která umožní získat peníze na koupi či rekonstrukci domu či bytu a zároveň další peníze na potřebné nákupy. Hypotéka Dopředu Dozadu zase obrací běžný postup a umožňuje nejdříve získat peníze z úvěru a pak teprve vybrat vhodnou nemovitost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hypotéky, Zboží a služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *