Co nabízí spořící účet?

spořící účetNejméně rizikovým způsobem zhodnocení volných finančních prostředků bývá jejich uložení na spořící účty. Uložením peněz na spořící účet získáte sice nevelkou, ale jistou odměnu. Mnoho jiných způsobů investování peněz s sebou nese mnohem vyšší míru rizika.

Přesto je ale úročení na spořících účtech vyšší než u běžných účtů. Dalšími výhodami spořících účtů jsou minimální či nulové bankovní poplatky. Pro vklady na spořící účty nebývá žádné omezení, ale výběry se ve většině případů musí předem vypovědět v dané lhůtě. Peníze tak nejsou majiteli k dispozici kdykoliv. To je tedy největší omezení většiny spořících účtů. Za předčasné vybrání peněz jsou většinou bank účtovány různě velké sankce. Pro odchozí bezhotovostní platby se používají již zmíněné běžné účty. I spořící účty existují v několika variantách. Výše úročení většinou závisí na aktuálním vývoji na peněžním trhu.

Úročení spořících účtů se v současné době pohybuje většinou mezi 1,5 a 3 procenty. Jedno z nejvyšších úročení momentálně nabízí spořící účet AXA. K účtu je nabízena platební karta VISA zdarma. Dalším plusem pro zákazníky je snadné ovládání účtu a poradenský servis zdarma. I spořící účet ING zaručuje kvalitní zákaznický servis, zajímavé zúročení a nulové poplatky. Navíc má klient peníze kdykoliv k dispozici. Dalším spořícím účtem, který neomezuje nakládání s vašimi prostředky je Air Bank spořící účet, který garantuje úrok mezi 3 nejvyššími na trhu v Korunách. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *