Co obnáší služby advokátní a patentové kanceláře?

služby advokátní kancelářeFyzické i právnické osoby potřebují čas od času pomoc v právních otázkách. Velké společnosti mají své vlastní právní oddělení a specialisty v oboru obchodního,  občanského a  pracovního práva. Všichni ostatní mohou využít služby, které poskytují advokátní kanceláře.

Advokátní kancelář Korejzová a spol. poskytuje také komplexní právní služby pro zahraniční subjekty v anglickém, německém či francouzském jazyce. Společnost se pro zefektivnění poskytovaných služeb rozdělila na advokátní kancelář a patentovou kancelář.

A o jaké služby z obchodního práva je největší zájem? Firmy musí řešit problémy plynoucí z obchodních závazkových vztahů, někdy dokonce vymáhání pohledávek. Advokátní kancelář se specializuje i na daší majetkové spory, odpovědnost za škodu, právo cenných papírů, ochranu hospodářské soutěže, konkurzy, insolvenční právo, korporátní právo nebo ochranu dobré pověsti právnických osob a další problémy plynoucí nejenom z obchodního zákoníku, ale i z občanského zákoníku.

Korporace neboli sdružení osob jsou původním typem právnické osoby. Korporátní právo se zabývá nejenom založením, organizováním valných hromad, změnou jednatele a dalšími změnami ve Společnosti s ručením omezeným nebo jiném typu obchodní společnosti, ale i fůzí společností a akvizicí, případně likvidací společností.

A s čím vám může pomoci patentová kancelář? Jednoduše řečeno s přihlášením patentů v České a Slovenské republice prostřednictvím národního patentu, případně patentováním v Evropě a dalších zemích prostřednictvím evropského patentu; licencí a ochranných známek. Dále zajišťuje obnovu platnosti ochrany ochranných známek, placení udržovacích poplatků, zapsání případných změn a úprav pro zapsané ochranné známky, zastupování ve sporech o ochranných známkách a v neposlední řadě oceňování hodnoty ochranných známek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *