Dluhopisy a investiční certifikáty – méně tradiční způsob investování.

investováníV poslední době se často hovoří o státním dluhu a obecně o zadlužování mnohých členských států Evropské Unie. Jedním ze způsobů, kterým se stát snaží snížit výši státního veřejného dluhu, je vydávání státních dluhopisů,  dlužních cenných papírů. Jedná se o zajímavou poměrně málo rizikovou investici. Existují ale různé typy dluhopisů.

To co investory na státních i firemních dluhopisech láká je kupón,  neboli úrok, který je většinou vyplácen ročně.  Většinou se doba splácení pohybuje v rozmezí jeden rok až deset – tzv. třednědobé dluhopisy. U dlouhodobých dluhopisů je doba placení kupónu více než deset let. Poslední rok splácení se věřitelům vyplácí kupon i nominální hodnota dluhu. Dluhopisy mohou vydávat i banky, obce či nadnárodní instituce. Tomu ale musí v České republice předcházet povolení k emisi dluhopisů Českou Národní Bankou. Kupón nemusí být pevně stanoven, může být vázaný například na kurzový rozdíl, inflaci, výši mezibankovních sazeb a podobně.

Investiční poradentví BBI vám pomůže s investováním volných finančních prostředků do korporátních (firemních) a konvertibilních dluhopisů, investičních certifikátů, burzovně obchodovaných fondů a ukáže vám další možnosti finančního trhu.

Zhodnocení peněz klasickými investičními prostředky, jako jsou podílové fondy či termínované účty, je problematičtější v období stagnujících či klesajících kapitálových trhů. Při investičním řešením klientovi na míru lze minimalizovat zatížení poplatky. Výhodami investic se společností Best Buy Investments je okamžitá likvidita a vysoký výnos při akceptovatelné míře rizika.

Další alternativou klasických investic jsou investiční certifikáty. Investování do investičních certifikátů není zatím v České republice tak rozšířené, jako například v Německu, jejich obliba ale roste i u nás.  Jedná se o zjednodušeně dlužní úpisy emitované bankami, jejichž cena závisí na předem zvoleném podkladovém aktivu, kterým jsou třeba jednotlivé akcie, akciové indexy, komodity či měny.

Vlastní nákup a držení podkladového aktiva je v režii banky, investoři si jen díky nákupu investičních certifikátů rozdělí podíl na daném podkladovém aktivu, například zlatě. Investiční certifikáty tedy vydává banka. Další možností nákupu certifikátů je burze. Pro nákup investičních certifikátů hovoří fakt, že emitent – tedy banka – je vždy povinna certifikát zakoupený investorem odkoupit zpět. Je tedy možné kdykoliv směnit investiční certifikáty BBI zpět za peníze.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *