Elektrická energie a plyn od Bohemia Energy

Těžba zemního plynu není nic jednoduchého. Ve velkých ložiscích je jímán při těžbě ropy. U nás je také možnost těžby plynu, jeho získávání je ale velmi složité. Jde o metodu hydraulického štěpení z břidlice, ze které je dostáván tzv. břidličný plyn. Těžba břidličného plynu je u nás ale zakázána (podobně jako ve Francii nebo v Bulharsku) a důvod je jednoduchý. Má totiž velmi nepříznivý vliv na životní prostředí, na čemž se shodují nejen občanské iniciativy, ale také laická veřejnost, která vyjádřila svůj názor v několika peticích.

Plyn by se navíc těžil v oblastech s nezvykle čistými rezervoáry podzemní vody, která je většinou využívána jako pitná. Co se vody týče, i při samotné těžbě jí je použito velké množství. Tato voda je tedy znehodnocena navždy, protože je obohacena o již zmíněné chemikálie. Těch je ve vodě sice jen malé procento, ale v objemu stovek litrů vody jde o poměrně velké množství.

bohemia energyPlyn u nás

Je naprosto jasné, že i kdyby byla těžba břidlicového plynu u nás po vzoru USA povolena, vliv na snížení cen plynu to pravděpodobně mít nebude. U nás je totiž vždy mnohem pružnější zvyšování cen, ale jejich snižování jde velmi pomalu. Tohoto jevu jsme si všimli u rychlého zdražování a pomalého zlevňování pohonných hmot.

Ušetřete díky Bohemia Energy

I na plynu, stejně jako na elektrické energii můžete vydělat, a to zejména, pokud si vyberete správného dodavatele. Poté, co se uvolnila burza s energiemi, začala v této oblasti podnikat také Bohemia Energy, tedy společnost, která nabízí energie za velmi příznivou cenu.

Krom stavebních úprav, jako jsou různé druhy zateplení a výměna oken a dveří, kterými prochází tradičně nejvíce tepla, můžete ušetřit i tím, že si jako dodavatele vyberete právě Bohemia Energy. Díky tomu totiž můžete ušetřit nemalé finanční prostředky, které třeba můžete investovat do dalšího zateplení a ušetřit tak další peníze za vytápění. V našich zeměpisných šířkách topíme v podstatě od podzimu do jara, takže se každá možnost, jak ušetřit bezesporu hodí.

logo bohemiaBohemia Energy je společnost, která na českém energetickém trhu působí od roku 2005 a od té doby posbírala jako alternativní dodavatel elektrické energie a plynu nemalé zkušenosti. Díky nízkým cenám a profesionálnímu přístupu si stále hledá své příznivce z řad malých a středních podniků a samozřejmě i v rámci domácností napříč celou Českou republikou. Bohemia Energy nabízí naprosto transparentní vyúčtování, kdy v případě, že elektrickou energii i plyn odebíráte od Bohemia Energy, budete mít obě komodity na jedné, velmi přehledné faktuře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Platby, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Elektrická energie a plyn od Bohemia Energy

  1. Jirka napsal:

    Nám je doporučil známí. Chtěli jsme začít řešit FTV a on, že má dodavatele, který se tím taky zabývá i když sám od něj elektřinu odebírá jako zákazník. Měli jsme zatím jednu schůzku, ale výhledově to vypadá, že bychom FTV řešili asi u nich, podmínkami se nám zamlouvali oni nejvíc.

  2. Vanda napsal:

    Máme je a super.

  3. Alena napsal:

    Když jsme přešli k Bohemii, čekali jsme stejný přístup na zákaznických linkách, jako měl nás minulý dodavatel, nikdy nevíte na koho narazíte na druhém konci sluchátka, ale když jsem jim volala byl to velmi krátký a výstižný rozhovor, pro obě strany ideální, pán mi vysvětlil o co jde a já mu za to poděkovala a popřála hezký den, byla jsem tedy překvalená z toho že i tohle jde. Ano, ceny jsou důvod proč jsme k nim šly, ale jejich přístup, je pro nás příjemný bonus a vážíme si toho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *