Evropská společnost a další formy podnikání

Societas EuropaeaV našem státě zdaleka nejvíce lidí podniká v rámci živnostenského listu, tedy jako osoby samostatně výdělečně činné. Tato forma podnikání ovšem není zdaleka nejvýhodnější, a proto se hodně podnikatelů poohlíží po společnosti s ručením omezeným (s.r.o.) nebo akciové společnosti (a.s.).

Pokud vás od založení s.r.o. zrazuje složitá administrativa, dobrou zprávu máme nejen pro podnikatele z Brna. Právě zde můžete koupit ready made společnosti Brno, tedy již předzaložené společnosti se splaceným základním kapitálem. Ať koupíte s.r.o. v Brně nebo třeba Ostravě, měli byste zauvažovat nad sídlem společnosti. Naše hlavní město nabízí virtuální sídlo Praha. A proč mít sídlo v Praze? Na našem území se totiž jedná o daňový ráj. Podle posledních statistických údajů máte šanci na kontrolu ze strany finančního úřadu asi jednou za 100 Let. Naopak daňovým peklem je třeba Mnichovo Hradiště, kde čekejte kontrolu od finančáku minimálně každých 7 let.

Podnikejte na evropské úrovni

evropska spolecnost

Evropská společnost (SE-Societas Europaea) je poměrně novou formou podnikání a vznikla v důsledku nutnosti sjednocení obchodních společností v rámci celé EU. V podstatě se jedná o podobnou formu, jakou je a.s., ovšem s velkým množstvím výhod.

Jendou z nich je, že si jednoduše můžete zvolit, zda zvolíte vedoucí orgány podle naší legislativy, nebo využijete strukturu typickou pro anglosaské země, Franci, Itálii a další. Jistě vás mile překvapí volnost i v ostatních oblastech rozhodování, o kterých by se nám u klasické české akciovky mohlo jen zdát.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, PR články, Příspěvky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *