Finanční poradenství

Finanční poradenství u nás nemá příliš dlouhou historii, ale rozhodně bychom se podobným službám bránit neměli. Jejich hlavní výhodou je, že jsou zdarma. Finanční poradci po vás nikdy nesmějí chtít peníze za poskytované služby. Nepleťte si proto finanční a daňové poradce. Bohužel u nás není pojem finanční poradce nijak právně ošetřen, proto si vždy zkontrolujte, zda jde o zástupce více (v lepším případě mnoha) finančních institucí, bank a pojišťoven.

Profesionální finanční poradce by vám měl pomoci v orientaci mezi finančními produkty napříč celým finančním trhem. Jeho prací je zajistit vám nejlevnější bankovní účet v ČR a také poradit s ostatními tíživými tématy. Samozřejmostí je pomoc při řešení vlastního bydlení, zajištění na stáří a podobně. Jako třešničkou na dortu může být sjednání velmi výhodného povinného či havarijního pojištění.

Každý finanční poradce by měl být férový, objektivní a profesionální a měl by vás připravit formou pojištění na všechny možné situace, které ve vašem životě mohou nastat. Bohužel je nutné se zamyslet i nad rizikem smrti a trvalé invalidity (zejména pak u živitele rodiny).

Přehled největších poradenských společností u nás

  • Partners
  • OVB
  • Broker consulting
  • AWD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *