Hokejové MS 2011

podvod na mistrovstvíNaši hokejisté vyhráli 8 zápasů z devíti a naštěstí skončili na 3. místě. Šampionát měli super rozehraný podobně jako ti, kteří na něm chtěli vydělat. Nemáme na mysli jen sázky a kupčení se vstupenkami. Dalším případem snadného výdělku jsou Internetové podvody. Asi každému se někdy stalo, že na webu byla vyžadována registrace, při které samozřejmě musíte souhlasit s obchodními podmínkami. Ale četl je někdy někdo?

Právě na to spoléhala firma Online Investment Group se sídlem na Seychelách. Jejich web se jevil jako oficiální. Průměrný fanoušek neměl šanci rozeznat podvod. Oficiální maskot, rozpisy zápasů a další informace k mylnému dojmu napomáhaly. V dnešní době už je web zablokován, ale pokud jste se na něm zaregistrovali, díky podmínkám souhlasíte se zaplacením nemalých částech-jinak vás čeká exekuce.

Platba za registraci? Nehorázný podvod!

V obchodních podmínkách jste se až k samému konci mohli dozvědět, že registrace na webu je zpoplatněná 50 Eury. Samozřejmě se tam píše i o postihu, který vás čeká pokud nezaplatíte. Nic ale není tak horké, jak se to upeče. Podle odborníků musí být případná exekuce podložena soudním rozhodnutím. K soudu se ale Seychelská společnost nepohrne. Jedním z důvodů je také nelegální použití loga a maskota šampionátu. Samozřejmě i parazitování na dobrém jméně by naše soudy nenechaly bez povšimnutí. A jak řešit vzniklou situaci? Pokud patříte mezi postižené, připojte se ke hromadné žalobě. Pokud jste poškozeni nebyli, vemte si z případu ponaučení a raději věnujte několik minut svého času na přečtení podmínek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *