Hypotéky

Hypotéka je účelová půjčka na bydlení. Díky poskytnutým penězům lze koupit novostavbu, byt či starší domek. Dále i komerční prostory, pozemky a podobně. Hypotéku si můžete vzít i na rekonstrukci nebo díky ní vyřešit majetkové spory například v rámci rodiny při dědickém řízení.

Bankovní hypotéky vyžadují zástavu nemovitostí, část peněz v hotovosti (hypotéky na 100% ceny je výjimečná) a poměrně vysoký plat (případně ručitele). Samozřejmostí by mělo být, že vaše jméno nefiguruje v žádném z bankovních nebo nebankovních registrů dlužníků typu Solus. Banky poskytují hypotéky na několik desítek let s úrokovou sazbou kolem 5 %. Úroková sazba se liší podle doby fixace. V době lámání fixace lze vložit mimořádnou splátku nebo hypotéku zdarma doplatit. V této době můžete přejít k jiné bance, která nabízí lepší podmínky. Standardní dobou fixace je jeden, tři nebo pět let.

Nebankovní hypotéky mají několik výhod. Většinou nabízí individuální posouzení každé žádosti o úvěr. Dokonce se dají ošetřit i drobné nedostatky v historii žadatele, které brání získání úvěru v bance (zápisy v registrech dlužníků, krátkou historii podnikání a prokazatelnost příjmů, věk žadatele apod.)

Hypotéky pro podnikatele

Většina bank doporučuje vzít si hypotéku jako fyzická osoba a následně nemovitost společnosti pronajímat. Budoucí příjem z nájmu vám bude započítán do příjmu. Nemusíte mít zrovna vysoké daně, hypotéku lze poskytnout i oproti obratu.

Co budete pro vyřízení hypotéky potřebovat

  • OP
  • Zastavovanou nemovitost nebo můžete ručit tou kupovanou
  • Kupní smlouvu s úředně ověřenými podpisy obou stran (min.3 vyhotovení)
  • Potvrzení o výdělku nebo daňové přiznání
  • V případě potřeby ručitele

Speciálním případem je Americká hypotéka

Jde o neúčelovou půjčku na cokoliv. Patří ale do rodiny půjček se zástavou. Zastavovaná nemovitost nemusí být výlučně ve vašem vlastnictví. Stačí, když majitel nemovitosti stvrdí svým úředně ověřeným podpisem (na speciálním formuláři), že se zástavou souhlasí. Zastavovaná nemovitost musí být vždy pojištěná. Úroková sazba se pohybuje kolem 9% ročně. Dále počítejte s poplatky za vedení účtu. Taktéž americkou hypotéku lze předčasně splatit, a to v době lámání fixace. V této době můžete přejít k jiné bance, která nabízí lepší podmínky.

V případě zájmu o hypotéku vyplně níže uvedený formulář:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *