Internetový magazín s finanční tématikou

magazínBankovní úředníci, pojišťovací agenti i finanční poradci se ohání ekonomickými termíny, kterým mnozí klienti nerozumí. Základní povědomí o těchto termínech by měl mít každý, aby se mohl orientovat v nabídce finančních produktů. Pokud některým pojmům ve smlouvách nebo jiných dokumentech nerozumíte, nebojte se zeptat. Zjistěte si na co máte jako zákazník právo a jaké jsou naopak vaše povinnosti. Mnoho zajímavých a užitečných informací najdete v internetovém magazínu TotalFinance.cz specializovaném na finanční služby.

Aktuální informace mohou využít nejenom osoby fyzické, ale i právnické. Firmy mohou například zjistit, jaké služby a kde mohou využít. Jedná se vedení účetnictví, mzdovou agendu, daňovou evidenci a další služby z oblasti účetnictví a finančního poradenství nebo se dozvědět více o factoringu, krátkodobého financování firem, které by mělo vést k zajištění pravidelného cashflow ve firmě.

Základní pojmy, které musíte znát při výběru půjčky

Jednotlivci mohou žádat o různé půjčky. Jsou to kontokorentní úvěry, hypotéční úvěry nebo spotřebitelské úvěry.

Úroková sazba úvěru Jedná se o procentuální vyčíslení, jakou částku navíc zaplatí dlužník finanční instituci, která půjčku poskytla.

Fixační období Fixační období  je pevně stanovené období po které se úroková sazba nemění.

RPSN Roční procentní sazba nákladů udává procentuální podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit za jeden rok. Počítají se zde nejen splátky, ale i další výdaje spojené se splácením, správou a čerpáním úvěru. Tento údaj je povinný pro většinu půjček mimo půjček na sumy nižší než 5000 Kč, vyšších než 1 880 000 Kč a hypoték.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *