Investice volných finančních prostředků do zlata

Pokud nechcete, aby vaše volné finanční prostředky pouze ztrácely na hodnotě díky inflaci, musíte své peníze vhodně uložit. V letošním roce došlo u většiny bank k poměrně výraznému snížení úroků na spořících účtech až do té míry, že v podstatě ztratily funkci spořících účtů.

zlatoPokud plánujete investovat peníze v dlouhodobém horizontu, tj. s velkou pravděpodobností nebude nutné tyto finanční rezervy použít v následujících letech, může být pro vás dobrou volbou investiční zlato, tj. investice do drahých kovů či kamenů.

Cena zlata a dalších drahých kovů na světových trzích, totiž na rozdíl od měn jednotlivých států, kolísá minimálně. V posledních deseti letech byl zaznamenám kontinuální růst cen zlata. Nutno podotknout, že se investice do zlata je investicí značně konzervativní. V případě nenadálého prodeje zlata za účelem okamžitého zisku peněžních prostředků, budete na prodeji spíše tratit. Jako dědictví pro vaše potomky a ochrana hodnoty vašeho majetku, je ale zlato jistotou stabilní hodnoty.

Samostatnou kapitulu tvoří investice do speciálních edic zlatých medailí vydaných v omezeném množství, případně do šperků z drahých kovů a kamenů.  BESSERGOLD.cz nabízí investiční zlato,  stříbro, mince a slitky z drahých kovů od ověřených dodavatelů v rámci seznamu Good Delivery List, tj. drahé kovy mající veškeré vlastnosti pro obchodování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *