Investiční poradenství zaměřené na dluhopisy a investiční certifikáty

Někdo nechává své volné finance zhodnotit na spořících účtech, které sice představují minimální riziko, ale také minimální zisk.

Pokud se investor nechce pouštět do investic s vysokým rizikem, má hned několik možností. Jednou z nich je nákup dluhopisů a zisk plynoucí z vyplácení stanovených výnosů. Vybírat dluhopisy lze podle rizikovosti emitenta i posle výšky úročení. V tomto ohledu představují bezpečnou investici především státní dluhopisy, které jsou vydávány Ministerstvem financí České republiky. Ještě méně rizikovou investicí jsou krátkodobé pokladniční poukázky vydávané státem, institucemi veřejné zprávy, případně i bankovními domy.

Investiční certifikáty jsou na českém finančním trhu stále ještě novinkou. Na rozdíl od klasických korporátních dluhopisů jsou investiční certifikáty emitované bankami a jejich cenu určují podkladová aktiva, například akcie, ale i nejrůznější komodity či měny.

Skutečností, která odrazuje některé potenciální investory do dluhopisů, je fakt, že s dluhopisy se ve většině případů obchoduje na mimoburzovním trhu. To znamená, že emitent a věřitel si  dojednávají podmínky obchodu společně.

Služby BBI

BBIPokud máte zájem o investiční poradenství, vybírejte mezi společnostmi, které mají již v oboru renomé. Společnost Best Buy Investments se specializuje na vyhledávání dobrých investičních příležitostí, tj. investičních certifikátů, burzovně obchodovaných fondů nebo korporátních a konvertibilních dluhopisů. Pro každého klienta lze sestavit investiční strategii na míru, podle míry rizika, která mu vyhovuje.

A co stojí za dobrými výsledky investičních strategií i při stagnaci kapitálových trhů. Je to především flexibilita portfolia a rychlá odezva na momentální tržní podmínky. Investiční strategie jsou pak realizovány brokerem Sympatia Financie, o.c.p., a.s. Výhodami českého brokera je především jazyk a jednodušší vybírání a vkládání finančních prostředků. Zahraniční brokerské společnosti zase mívají nižší poplatky z obchodovaní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, Zboží a služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *