Jak jednoduše získat hypotéku?

hypotecni bankaPokud potřebujete půjčit větší finanční obnos, jistě jste přemýšleli o hypotéce. Musíte se ale zamyslet nad několika faktory. Musíte si uvědomit, že peníze z hypotečního úvěru lze použít jen a pouze na bydlení. Můžete si koupit novostavbu, starší domek nebo byt. Z poskytnutých peněz lze ale také realizovat rekonstrukce nebo dokonce začít stavět. V těchto případech ale musíte dokládat účel poskytnutých peněz, schovávat všechny účty a faktury. Je to sice o trochu složitější než peníze čerpat oproti kupní smlouvě již stojící stavby, ale rozhodně se nejedná o nic nereálného. Peníze z hypotéky lze použít také pro majetkové vyrovnání například v rámci dědického řízení.

Teď už tedy víme, že je hypotéka pouze na bydlení. Dalším limitujícím faktorem je, že musíte ručit nějakou nemovitostí. Ta naštěstí nemusí být ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí, pokud majitel stvrdí svým úředně potvrzeným podpisem, že se zástavou souhlasí. To také bude zaneseno v katastru nemovitostí. Cena zastavované nemovitosti musí být v souladu s půjčovanou částkou a většina bank také požaduje dostatečnou pojistku dané nemovitosti.

V našem článku zcela jistě nestihneme postihnout všechny důležité informace, a proto jsme se za vás porozhlédli napříč Inernetem. Našli jsme poradnu, kterou nabízí hypoteční banka a můžete si zde přečíst nejdůležitější rady a tipy, které jistě využijete před tím, než o hypotéku zažádáte, stejně jako během čerpání hypotečního úvěru. Málokdo totiž ví, že peníze musí být vyčerpány do určité doby. Že jde v době lámání fixace přejít k jiné bance nebo vložit na úvěrový účet mimořádnou splátku. Ještě více rad a tipů se dozvíte v poradně hypoteční banky, kde se samozřejmě můžete informovat na vše, co vás zajímá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hypotéky, Platby, Půjčky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *