Jak najít nejvýhodnější povinné ručení či cestovní pojištění.

pojištění srovnáníPojistit lze téměř cokoliv. Zpěvačky si nechávají pojistit svůj hlas, modelky pojišťují na nemalé částky své nohy. To jsou ale spíše extrémy. Většina lidí potřebuje nejčastěji zařídit povinné ručení na osobní automobil nebo cestovní pojištění před dovolenou.

Na českém finančním trhu působí řada pojišťoven a nabízí řadu pojištění lišících se v charakteristikách i podmínkách. Vybrat vhodné pojištění vám pomůže online srovnávač pojištění.

Cestovní pojištění

Pokud vyrážíte na dovolenou nebo pracovní cestu do zahraničí, můžete porovnat jednotlivé nabídky pojišťoven a vybrat nejlevnější cestovní pojištění nebo pro vás nejoptimálnější variantou cestovního pojištění. Nevybírejte vždy jen podle ceny. Jednotlivá cestovní  pojištění se liší výši pojistného plnění i doplňkovými službami, jako je repatriace, asistenční služby a podobně.

Není tak úplně pravda, že při cestách po EU si vystačíme s platným průkazem pojištěnce. To pokryje jen základní ošetření. Navíc většina zdravotních služeb především v turistických střediscích je zajišťována soukromníky. V takovém případě bychom za ošetření zranění museli sáhnout hluboko do kapsy. Cestovní připojištění v řádech desetikorun za den, se tak jistě vyplatí.

Mnoho lidí na cestovní pojištění zapomíná zejména v případě, že jedou nedaleko za hranice nakupovat.  Pokud plánujete na dovolené zkusit některé adrenalinové sporty nebo nejede do hor, zjistěte si podmínky vašeho cestovního pojištění. Většinou si je třeba za takové rizikové aktivity něco připlatit. Speciální podmínky se týkají i cestování těhotných žen, zejména po šestém měsíci těhotenství.

Povinné ručení

Každý majitel vozidla musí platit zákonné pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. I když pravidelná roční, pololetní, případně čtvrtletní platba pojistky není příjemná, mnoho řidičů již při drobné i vážnější dopravní nehodě děkovalo za tuto povinnost. V zemích, kde povinné ručení majitelé vozů platit nemusí, se každý škrábanec na laku, poškozený nárazník či rozbité světlo prodraží. Pokud cestujete jen v rámci ČR, nebudete potřebovat asistenční služby a spokojíte se s nižším pojistným plněním v případě nehody, postačí vám to nejlevnější povinné ručení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *