Jak si chytře půjčíte nejen před Vánocemi?

Vánoční svátky jsou bezpochyby nejnáročnějším obdobím v roce, a to z hlediska psychické i fyzické kondice, a také financí. Jen si to zkuste představit – několik dní budete lítat po obchodech a snažit se ulovit ty nejlepší dárky, poté rychle domů, upéct, uklidit, postarat se o rodinu. Ceny dárků, ale i dekorací a potravin poskočily nahoru, takže finanční rezerva, kterou jste si vyhradily, už nemusí stačit. Chybí vám několik tisíc? Ušetřete si stres a vezměte si úvěr od nebankovní společnosti. Osvojte si postup, jak to udělat snadno a zodpovědně!

penize setreni

Férového poskytovatele poznáte poměrně rychle

I když to zákon zakazuje, ještě stále se najdou firmy, které prezentují klamavou reklamu, lákají klienty na super výhodnou nabídku, ovšem ta je ve skutečnosti cestou do dluhové pasti. Abyste měli jistotu, že jste narazili na férového poskytovatele, podívejte se do online registru na stránkách ČNB. Jedná se o seznam společností, které si požádaly o vydání licence k poskytování nebankovních úvěrů.

Povinnost jim uložila novela zákona o spotřebitelském úvěru, která v České republice platí od prosince 2016 a jejím hlavním cílem je „vyčistit“ nebankovní sektor od podvodných firem. Více se o novele dozvíte zde. Je dobré si také zjistit, jestli společnost patří k členům Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů. Jedná se o dobrovolné sdružení poskytovatelů, kteří se také snaží o neustálé vylepšování nebankovního sektoru. Musí například dodržovat eticky kodex, v němž se mimo jiné zavazují k poskytování pravdivých a komplexních informací o půjčce.

viasms

Jak si půjčit ve váš prospěch?

Nebankovní půjčky jsou specifické tím, že mají kratší dobu splatnosti. Je to obvykle maximálně 30 dní. Je lepší si splatnost naplánovat na dobu po výplatě, abyste měli jistotu, že budete mít peníze na vrácení. Dejte si pozor, abyste je poslali včas, převod v bance může trvat i několik dní. Vždy si půjčujte jen tolik, kolik skutečně potřebujete a jen v případě, že je to opravdu nutné. A pokud nemáte s nebankovním půjčováním zkušenosti, využijte nabídku půjčky online od Via SMS. Noví klienti si mohou zdarma půjčit až 8000 Kč na 30 dní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Jak si chytře půjčíte nejen před Vánocemi?

  1. fuckler napsal:

    Elektrina zdrazi i v dalsich letech. 2 moznosti, jak se vyraznemu rustu cen (alespon docasne) vyhnout

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *