Jak si dostatečně naspořit na penzijní věk

ing penzijni fondVždycky je dobré myslet na zadní vrátka a dopředu si dělat rezervu na horší časy. Nikdy totiž nevíme, co se může stát. Ať už má člověk jakékoliv příjmy, měl by se z nich alespoň minimální částku snažit ušetřit. Nikdy totiž nemůžete vědět, co všechno vás může během života potkat.

V dnešní době to s důchody vypadá opravdu bledě. A do budoucnosti ještě hůř, než bledě. Naše generace by si to tedy měly připustit a začít s tím něco dělat již teď. Dokud nějaký ten čas ještě zbývá.

Jak tedy ale vlastně peníze spořit?

Vhodnou alternativou pro vás může být například penzijní připojištění. Toto připojištění vám umožní bezpečné a pro vás výhodné spoření na penzijní věk. Spořit si může opravdu každý. Stačí, když vám je nad 18 let a účastníte se zdravotního pojištění, důchodového pojištění v ČR, nebo pobíráte důchod z  důchodového pojištění rovněž v ČR.

ING penzijní fond

Jendou možností je založit si penzijní fond od akciové společnosti ING, kam si můžete přispívat každý měsíc libovolnou částku, nejméně však 300 Kč. Pokud byste však nemohli platbu některý měsíc splatit, nevadí. Podmínky fondu umožňují platbu i o několik měsíců odložit. Pokud se rozhodnete právě pro tento penzijní fond, máte garanci toho, že váš roční výnos bude nezáporný a rovněž vám garantuje podíly ze zisku. ING penzijní fond má již přes 400 000 spokojených zákazníků. Dokonce je toto připojištění podporováno státním příspěvkem. A to sice až do výše 230 Kč.

Allianz penzijní fond

alianz penzijni fondSpolečnost Allianz funguje už na trhu několik let, nabídne vám především jistotu a pocit bezpečí při vašem spoření. Hodnocení klientů této pojišťovací společnosti je dlouhodobě nadprůměrné. Pokud se rozhodnete pro Allianz penzijní fond, budete se moct spolehnout na to, že v důchodovém věku budete mít vyšší finanční rezervu a tedy i klidněji prožitou penzi. Rovněž pojištění Allianz je podpořeno státním příspěvkem. Pokud potřebujete poradit, jak přesně máte šetřit a spořit, je vám k dispozici, právě prostřednictvím pojišťovny Allianz, široká síť profesionálních poradců po celé ČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, PR články se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *