Jak správně zacházet s offshore společnostmi

offshore spolecnostiPokud se orientujete ve světě financí a byznysu, jistě jste zaslechli spekulace o problémech Novozélandských offshore společností. Tyto spekulace se ukázaly jako pravdivé, protože EU vyškrtla Nový Zéland z prestižního tzv. bílého seznamu zemí a korporací. Jako první, dokonce již v květnu tohoto roku, přinesl tuto zprávu Fairfax NZ News. A proč došlo k již zmiňovanému vyškrtnutí Zélandu? Důvod je podle mnohých jasný a dokonce do očí bijící. Ve velkém totiž údajně docházelo ke zneužívání firem registrovaných na Novém Zélandu. Lidově řečeno „praní špinavých peněz“ pak mohlo být využíváno i organizovaným zločinem a jinými nekalými organizacemi. Zéland už není daňovým rájem právě proto, že zde bylo mnoho firem, které byly založeny právě na praní špinavých peněz. Ale nejen za to, také se na Novém Zélandu prodávaly firmy na internetu za nenormálně nízké sumy.

Kriminální aktivity byly v ostatních zemích, které byly označovány za daňové ráje sníženy, ale je naprosto jasné, že tím jsou negativně ovlivněny i firmy, které podnikají poctivě. Tím samozřejmě plynou problémy pro společnosti, které mají v cizině třeba i fiktivní sídlo.

Vzhledem k tomu, že v současné době celý svět bojuje proti společnostem, které nejsou naprosto fair, měli byste se porozhlédnout po vašem okolí, zda se vás to také přímo, či nepřímo netýká. Na některých společnostech a firmách se to dá poznat velmi jednoduše, avšak na některých podstatně hůř. Raději vložte trochu času a úsilí k tomu, abyste se ujistili, že ve vašem okolí vám žádné takové nebezpečí nehrozí, či podobný problém neohrožuje dokonce vaši vlastní firmu.

Jedním takovým příkladem mohou být firmy, které jsou cíleně založeny k praní špinavých peněz. Další se třeba snaží podvádět na daních a tím odvádět co nejmenší, nebo vůbec žádné.

V dnešní době se také ale výrazně brojí proti tzv. daňovým rájům, kde se podnikatelé, nebo nejen oni, snažili vyhnout nevyhnutelnému. Již v řadě dříve benevolentních zemí, které jsou tímto proslavené, proběhla modifikace legislativních ustanovení, právě proti těmto nelegálním únikům. Právě v těchto zemích se tyto daňové ráje podařilo téměř vymýtit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *