Jak vybírat povinné ručení?

Každý majitel motorového vozidla ví, že některým platbám se nevyhneme a do rozpočtu vozidla neřadíme jen pohonné hmoty a další provozní kapaliny. Mezi zákonné platby patří také povinné ručení, někteří z nás ho ale doplní o havarijní pojištění. Jak si nastavit podmínky povinného ručení a kde si ho vlastně sjednat, abychom ušetřili, se dozvíte v následujícím krátkém článku.

Povinné ručení je zákonem nařízené, neurčuje ale pojišťovnu, kde podepíšete smlouvu

ceske pojisteniPovinné ručení zaplatit musíte, kolik a kde je ale na vás. Třebaže škody z nehod osobních automobilů jsou vzhledem k cenám luxusnějších vozů čím dál tím vyšší, ceny povinného ručení klesají. Jde o konkurenční boj mezi různými poskytovateli zákonného pojištění. Povinné ručení většina z nás vybírá podle ceny. Někdo podle doplňkových služeb, které nabízejí například asistenci při nehodě.

Všeobecně platí, že se povinné ručení snižuje v případě slev za bonusy v případě, že jste nebourali. Naopak si připlatíte, pokud je auto využíváno například v rámci taxislužby. Většinou ušetříte, pokud si povinné ručení i havarijní pojištění sjednáte u jedné pojišťovny. Velmi důležité je ale nastavení služeb tak, aby vám povinné ručení opravdu vyhovovalo. S tím souvisí také fakt, že různé pojišťovny stanovují ceny povinného ručení různě.

Kde si sjednat povinné ručení?

zakonne pojisteniPředem si musíte rozmyslet, co všechno k povinnému ručení potřebujete. Některé pojišťovny zohledňují krom bonusů stáří vozu, ale také stáří řidiče a místo, kde je vůz přihlášen.

Abyste se nemuseli v nabídkách jednotlivých poskytovatelů povinného ručení složitě probírat, můžete využít službu webového portálu česképojištění.cz, které nabízí kalkulačku povinného ručení. Jednoduše tak zjistíte, které povinné ručení je výhodné právě pro vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Platby, Pojištění, PR články, Zajímavosti se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *