Jak vybrat optimální osobní účet.

osobní účtyVětšina lidí si nevystačí pouze s platbami v hotovosti a potřebuje osobní bankovní účet. I starší generace má většinou osobní účty, zvykla si na bezhotovostní platby a používá platební karty. Česká republika byla ve světě známá vysokými bankovními poplatky. Ani vyšší úrok na běžném účtě většinou nepokryl platbu za vedení účtu, platbu za položku ve vyúčtování, platební příkazi a mnoho dalších poplatků účtovaných všemi bankami působícími na českém trhu.

V poslední době se situace pomalu ale jistě začíná měnit. První vlaštovkou mezi tzv. přátelskými bankami byla e-banka, následovalo velmi oblíbené e-konto od Raiffeisen banky, které bylo oceněno několikrát cenou konto roku. Konkurence se nyní rozrůstá i o Zuno banku, Fio banku a další banky, které včas zareagovali na stížnosti a rozhořčení malých klientů i podnikatelů. Služby nabízené jednotlivými bankami se liší. Záleží o jaké služby máte zájem i jaký pravidelný měsíční příjem se vám na kontě objevuje. Pokud máte volné finance k dispozici, nejjistějším i když ne finančně nejvýhodnějším způsobem jejich zhodnocení jsou spořící účty. I podmínky vedení spořících účtů i podmínky čerpání finančních prostředků v případě potřeby se liší. Pokud chcete běžné či spořící účty snadno a rychle porovnat, nemusíte hned obcházet pobočky jednotlivých bank. Nabídku bankovních účtů lze během chvíle porovnat na internetu, na stránkách usetreno.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, Platby, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *