Jak zažádat o příspěvek na péči

V minulosti bylo běžné, že se děti staraly o staré a nemocné rodiče. V dnešní době to tak běžné není, a to z mnoha důvodů.

Jednou z kompenzací za vynaložený čas, je pro osobu starající se o jinou osobu, která se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu již není schopna plně se o sebe postarat sama, příspěvek na péči. Příspěvek na péči, o který lze zažádat osobně nebo písemně, případně elektronicky na příslušném úřadu práce, je rozdělen do čtyř kategorií, podle stupně závislosti osoby na jiných osobách. Příslušné formuláře najdete na stránkách mpsv.

V případě lehké závislosti je žadateli přiznána finanční odměna 800 Kč měsíčně, při středně těžké závislosti je to 4000 Kč a těžké závislosti 8000. Maximální možná suma 12 000 Kč je přiznána v případě úplné závislosti osoby o kterou je pečováno.

V případě, že je osoba o kterou je pečováno hospitalizována, musí tuto skutečnost osoba pobírající tento sociální příspěvek neprodleně oznámit na příslušném úřadu, stejně tak jako ukončení hospitalizace.

Příspěvek byl publikován v rubrice Příspěvky, Uncategorized, Zajímavosti se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *