Jaké jsou možnosti bezpečného uložení peněz?

ulozeni penezRádi byste sobě či svým blízkým spořili jednorázově či pravidelně nějaké peníze? Nevíte, jaké jsou Vaše možnosti spoření? V tom případě pozorně čtěte následující článek věnovaný právě tématu možnostem bezpečného spoření.

Stavební spoření

Stavební spoření bylo do loňského roku doslova hitem a to zejména v souvislosti se státní podporou, která dosahovala výše až 3 000 Kč. Snížení státní podpory na 2 000 Kč a chystaná změna (od roku 2013) nutnosti prokazování účelového využití státní podpory však zřejmě budou hřebíčky do rakve tohoto produktu. Neustále měnící se legislativní situace a snižující se míra státní podpory stavebnímu spoření na atraktivitě nepřidávají a Češti tak začínají v čím dál tím větší míře využívat jiné spořící produkty.

Penzijní připojištění

Penzijní připojištění také zažívá „nejistou sezónu“ a to zejména s ohledem na probíhající důchodovou reformu, v rámci které je možné si uzavřít „staré“ penzijní připojištění pouze do listopadu tohoto roku. Poté již bude možné vstoupit pouze do „nového“ penzijního připojištění, které poprvé v historii třetího pilíře českého důchodového systému umožňuje penzijnímu fondu vykázat ztrátu. Stejně jako u stavebního spoření, i u penzijního připojištění se může majitel tohoto produktu těšit na státní příspěvek. Otázkou ovšem zůstává, na jak dlouhou dobu zůstanou penzijní fondy pod ochrannou rukou českých politiků (ke znárodnění dobrovolných penzijních fondů došlo již v několika zemích).

Spořicí účty

Jsou to právě spořicí účty, které zažívají doslova renesanci. A to zejména s ohledem na poměrně vysokou úrokovou sazbu, dostupnost peněz v nich uložených a faktu, že jsou úspory na spořicích účtech pojištěny. Spořicí účty představují velmi likvidní (možnost rychlého výběru peněz) formu spoření, která Vám umožňuje velmi rychle a snadno reagovat na aktuální situaci na trhu.  Jsou to pak právě spořicí účty, kde v čím dál tom větší míře končí peníze nashromážděné na smlouvách o stavebním spoření.

Termínované vklady

Termínované vklady se nikdy netěšily opravdově oblibě a tak to zřejmě zůstane i do budoucna. Úrokové sazby termínovaných vkladů nepřevyšují výrazně úrokové sazby spořicích účtů, navíc se kvůli výpovědní lhůtě jedná o méně likvidní formu spoření, která majitelům zde uložených peněz znesnadňuje možnost reakce na aktuální situace.

Zajímají Vás tipy týkající se jednotlivých druhů spoření a aktuální a objektivní informace o možnostech spoření v České republice? V tom případě určitě navštivte sekci Spoření odborného portálu PenizeNAVIC.cz, kterou najdete pod tímto odkazem: http://www.penizenavic.cz/sporeni

Vydělání peněz Vám zabere spoustu času a úsilí, stejně tak důležité jako jejich vydělávání je však i správné nakládání s nimi. Právě inspiraci k tomu jak nakládat se Vašimi penězi najdete na portálu PenizeNAVIC.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *