Kde najít informace o nebankovních půjčkách?

diskuzní fórumPovědomí mnoha obyvatel České republiky o finančních otázkách, termínech a produktech není příliš velké. Orientovat se v bohaté nabídce úvěrových produktů tak může být pro obyčejného člověka složité. Snadno pak naletí podvodníkům nebo v lepším případě podepíší smlouvu, která je pro ně nevýhodná.

Přitom stačí dodržovat alespoň pár základních pravidel. Pokud někdo požaduje peníze za zprostředkování úvěru a za žádost o úvěr, měli bychom zbystřit. Není to totiž běžná praxe bank ani zavedených nebankovních poskytovatelů půjček. Další pravidlo je nebát se zeptat na podmínky splácení, včetně případných sankcí za zrušení úvěru, předčasné splacení a podobně. Obzvláště opatrní bychom měli být v případě, že za půjčku budeme nuceni ručit nemovitostí.

Jedním ze způsobů, jak se informovat o finančním produktu o který bychom měli zájem či o společnosti, která jej nabízí, je přečíst si zkušenosti od ostatních klientů na webové stránce podvodne-firmy.com. Najdeme zde mnoho zkušeností se známými i méně známými subjekty nabízejícími půjčky, jako jsou ACEMA Credit, FINE MONEY, Vita Credit, TGI Money atd. Pokud má daná společnost samé negativní recenze, může vás to varovat před podezřelými praktikami některých firem poskytujících nebankovní úvěry. Naopak je dobré dozvědět se o konkrétním případu, kdy má někdo s firmou dobrou zkušenost.

Na českém finančním trhu totiž najdeme mnoho tzv. predátorů, kteří půjčují peníze za velmi nevýhodných podmínek. Na tyto společnosti se soustředil výzkum evropského sdružení UMBRELLA, nebo EEIP se ve spolupráci s Univerzitou Karlovou, který zveřejnil výsledky projektu s názvem Navigátor bezpečného úvěru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Kde najít informace o nebankovních půjčkách?

  1. Michal napsal:

    Je to dobrý web, ale nechápu ty lidi, co nečtou smlouvy, podle mě si za to můžou sami… Jednou jsem si bral půjčku a přečtení smlouvy je samozřejmost, potom stačí dodržovat to co jsem podepsal a jsem vklidu 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *