Kdy je výhodné refinancování hypotéky.

hypotéka a refinancováníMálokdo si na koupi bytu či jiné nemovitosti, případně na rekonstrukci bydlení vystačí pouze s úsporami. Většina lidí řeší koupi nemovitosti s pomocí hypotéky. Nabídky hypoték se mění a úrokové sazby kolísají.

Pokud jste uzavřeli hypotéky v období, kdy byly požadované úrokové sazby vysoké, nemusíte nevýhodně vysoké splátky bance platit i nyní, když platby za hypotéky klesají. V této době máte možnost uzavřít výhodnou hypotéku jako je například hypotéka od České Spořitelny s úrokovou sazbou již 2,5 %. Ověřte si, zda je vaše stávající hypotéka stejně výhodná, i když v období, kdy jste smlouvu podepisovali se jednalo o nejvýhodnější nabídku na českém finančním trhu.

Hypotéky neboli úvěry spojené s bydlením jsou obecně nejvýhodnějšími typy půjček. Při uzavírání smlouvy o poskytnutí hypotéky nestačí zaměřit se pouze na nabízenou úrokovou sazbu, sledujte i období fixace úroků, informujte se o možnosti mimořádné splátky, její minimální výše i o podmínkách předčasného splacení hypotéky. Některé banky také zrušily některé poplatky spojené s vedením hypotéčního konta.

Refinancování hypotéky můžete řešit i s bankou, kde máte již hypotéku sjednanou. Většina bank nechce přicházet o klienty a tak jim nabídne srovnatelnou či lepší nabídku, než kterou našli u konkurence. Nejjednodušší formou jak najít momentálně nejvýhodnější nabídku hypotéky, je volba porovnání hypoték s pomocí internetové kalkulačky. Najdete ji stránkách usetreno.cz. Navíc můžete využít i poradenského servisu a pomoci s uzavřením hypotéky nebo jejím refinancováním. Refinancováním hypotéky můžete ušetřit každoročně několikatisícový obnos, v závislosti na podmínkách staré a nové hypotéky a půjčeného obnosu. Přejít s hypotékou k jiné bance můžete vždy, když vám končí doba fixace hypotéky, což je většinou období jednoho roku až pěti let. Nezapomeňte ale vypovědět smlouvu vždy s dostatečným předstihem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hypotéky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *