Komu pomůže osobní bankrot?

služba bankovní mobilityIdeálním způsobem, jak se zbavit dluhů, je splatit je řádně a bez problémů. Ne vždy je ale toto řešení v silách dlužníka. Osobní bankrot se zdá být řešením, jak se dostat ze zdánlivě bezvýchodné finanční situace. Není to ale zázračná formulka ani univerzální způsob, jak se zbavit zadlužení. Osobní bankrot zkrátka není vhodný pro každého. Pojem osobní bankrot zavádí insolvenční zákon, a jedná se na reakci o potřebu nějakým způsobem řešit úpadek nebo hrozící úpadek fyzických osob, kteří nejsou podnikatelé.

I když návrh na osobní bankrot, neboli oddlužení může podat jedině sám dlužník, případně jeho zplnomocněný zástupce, zákonný zástupce nebo ustanovený opatrovník, potřebuje většina lidí odbornou právnickou pomoc. Tu nabízí například advokátská kancelář ŠKODA LEGAL s.r.o. Odborníci specializovaní na právní pomoc lidem, kteří se ocitli ve finančních těžkostech, udělají vše pro to, aby  oddlužení bylo insolvenčním soudem schváleno.

To samozřejmě neznamená, že se dlužník zbaví veškerých závazků ke svým věřitelům. Oddlužení probíhá pomocí zpeněžení majetkové podstaty, nebo plnění splátkového kalendáře. Jen v případě, že dlužník řádně a včas plní všechny povinnosti, a se souhlasem věřitelů, je dlužníkovi zbytek dluhu odpuštěn.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *