Konzervativní investice do drahých kovů.

zlato a drahé kovyVe 4. tisíciletí před Kristem se v Mezoptámii muselo udát asi toto: egyptští dělníci objevili v ohništi něco neobvyklého. Zcela náhodou se ve zlatonosné půdě žárem roztavilo zlato a znovu ztuhlo ve blyštivý valounek. Od té doby je lidstvo fascinováno týmto žlutým, mnoha mýty opředeným vzácným kovem. Zlato jako kulturní a kultovní předmět, předmět, pro který se i zábíjí, zlato jako platidlo má za sebou dlouhou historii.

Dnes, stejně jako kdysi, je zlato hodnotné a vzácné. Stále žasneme nad jeho blyštivostí, a i když se zlato stalo nedílnou součástí našeho všedního života jsme jím stále stejně fascinováni jako kdysi.

Hodnota a směnitelnost zlata je naprosto nezávislá na politické a hospodářské situaci. Ročně je vytěženo na 2.500 tun zlata. Největším spotřebitelem zlata je průmysl (výroba elektroniky) a IT. Zlato je potřeba při výrobě elektronických součástek, tepelných zařízení atd.

Víte, že………..
– zlato je extrémně pružné? Z jedné unce (31,1g) je možné vyrobit drát o délce 56km.
- z veškerého světového zlata (cca. 155.000 tun) by bylo možné vytvořit krychli o hraně 20m, tj skoro 8.000 kubíků ryzího zlata.
– Fort Knox je nejbohatší zlatý poklad? Je zde uloženo skoro 8.133 tun amerických zlatých cihel.
– pokud by se veškeré světové zlato rozdělilo, každý člověk by dostal 25,5 g?
- pokud by se pozlatila Eifelovka (cca 400 g zlatých plátků) mohlo by se každých 7 let ušetřit 60 tun nátěrových barev?

Ušlechtilé kovy

Vedle zlata patří k cenným kovům stříbro a platina, které mohou být rozumnou součástí ve struktuře vašeho majetku. Obliba investice do ušlechtilých kovů znovu roste. Podle naší zkušenosti jsou ušlechtilé kovy ideální způsob uložení a uchovávání hodnot. Nákup cenných kovů je i otázka důvěry. Proto nabízíme našim zákazníkům komplexní servis při nákupu a prodeji cenných kovů:
-bohatá nabídka mincí a cihliček s mezinárodní pečetí kdykoliv k dispozici
-nabídka sběratelských mincí (možnost kdykoliv doobjednat)
-pro bezpečné uložení jsou Vám k dispozici bezpečnostní schránky

Při nákupu, prodeji a uložení cenných kovů jsme Vám plně k dispozici a zaručíme Vám optimální poměr mezi cenou a hodnotou mincí a cihliček. VR konto také značně usnadňuje bankovní převody v rámci EU.

Rádi Vám poradíme v Zittau, Liberci a Praze.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *