Máte to nejvýhodnější povinné ručení?

zákonné pojištění z provozu motorových vozidelV dnešní době si lze pojistit schopnost splácení hypotéky, připlatit si za cestovní pojištění, nechat si pojistit hlas i dlouhé nohy. Ve všech zmíněných případech máme možnost volby. Jedno pojištění je ale povinné. Jedná se o zákonné pojištění z provozu motorového vozidla, které musí platit všichni majitelé vozu. Jistá volba ale zůstává. Tou je možnost zvolit si pojišťovnu a druh nabízeného povinného ručení.

Pokud vám povinné ručení připadá zbytečné, jistě změníte názor v případě nehody, kdy za vás pojišťovna uhradí způsobenou škodu na majetku, která se v případě dražšího vozu může pohybovat i v řádu statisíců Korun.

Většina pojišťoven umožňuje vybrat si placení měsíční, čtvrtletní nebo roční, přičemž roční platba bývá finančně zvýhodněna. Porovnat nabídky jednotlivých poskytovatelů v České republice lze snadno díky internetovému porovnání povinného ručení online. Pokud nepotřebujete doplňkové služby, jako jsou asistenční služby a podobně, zvolte jednoduše tu nejlevnější nabídku. Po sjednání pojistky vám bude doručena prozatímní zelená karta obratem na zadaný e-mail a poté originál poštou na vaší adresu.

Před přechodem k jiné pojišťovně je nutné stávající smlouvu včas vypovědět, jinak bude automaticky prodloužena. Každá pojišťovna nabízí jiný systém bonusů, zohledňuje objem motoru, předchozí průběh škodných událostí, věk majitele vozu atd. Výsledná nabídka je tedy vždy individuální.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *