Máte vyrovnaný rodinný rozpočet i před Vánocemi?

Průměrná česká domácnost prý během vánočních svátků utratí více než 25 000 Korun. V této sumě jsou započítány veškeré výdaje, jako je nákup kapra, veškerého jídla, potravin včetně surovin na cukroví, a také brambůrek a všech dalších dobrůtek, alkoholu i nealkoholických nápojů, pořízení stromku, balícího papíru a dekorací. Velkou část této sumy tvoří samozřejmě dárky pro naše blízké.

Z toho vyplývá, že pokud chcete vánoční dárky přečkat bez výrazného finančního manka, je nutné našetřit nějakou tu rezervu. Lidé chtějí prostě mít svátky štědré a bohaté i když se ekonomika stále potýká s problémy finanční krize.

Odborníci varují před nerozvážnými nákupy a zadlužením domácnosti. Pokud vám před vánoci chybí finanční hotovost a rozhodnete se tento problém řešit půjčkou, měli byste si být opravdu jistí, že během pár měsíců v novém roce nebudete mít problém půjčku splácet. Naopak, hypotéky jsou díky svému příznivému nastavení splácení, doporučovaným způsobem, jak získat vlastní bydlení.

Některé spotřebitelské půjčky sice nabízejí vidinu rychlého získání peněz, ale za cenu opravdu vysokých úroků a mnoha dodatečných poplatků.  Získat vždy všechny potřebné informace o půjčce se tedy opravdu vyplatí.

konsolidacePokud jste se dostali do svízelné situace a máte problém se splácením několika půjček, neřešte tento problém další půjčkou, kterou použijete na splácení těch předchozích. Lepším řešením je oddlužení formou konsolidace půjček, tedy jejích sloučením do jedné. Ušetříte tak nejenom nemalou sumu za úroky jednotlivých půjček, navíc můžete získat lepší podmínky splácení. Po sloučení půjček také budete mít mnohem lepší přehled o nesplaceném zůstatku a pouze jeden termín pravidelné splátky. Více informací najdete na http://www.jakou-pujcku.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *