MBA a BBA studium v ČR

MBA studiumČlověk se může vzdělávat po celý život. Na některých pracovních pozicích je to dokonce nutnost. Vzdělání je klíčové pro lidský život. V tomto směru bohužel v ČR zaostáváme za jinými vyspělými zeměmi.

 Ze statistických údajů vyplývá, že vysokoškolsky vzdělaní lidé mají menší problém při hledání zaměstnání. Samotný titul, ale není to nejdůležitější. Firmy hledají zaměstnance s praktickými znalostmi a zkušenostmi, a právě ty Vám může poskytnout studium MBA či BBA. Zvolte si studium jedné z 19 specializací MBA nebo 4 specializací BBA, které nabízí Business Institut, největší MBA škola v České republice.

 Studijní programy MBA

Studium MBA programů umožňuje další vzdělávání především v oblasti managementu. Titul MBA je celosvětově uznávaný. Jedná se o studium zaměřené na získávání specifických a praktických znalostí z oblasti managementu. Obvykle se předpokládá, že zájemce o toto studium má s řízení lidí i institucí již jisté profesní zkušenosti. MBA lze studovat jako jednoleté navazující studium dálkově. Časově vytížení lidé, kteří již pracují na manažerských pozicích a chtějí aktivně udělat něco pro svůj kariérní postup, mohou využít právě tohoto dálkového studia, které je maximálně flexibilní.

Vybírat lze z oborů Management, podnikání a projektové řízení; Finance a účetnictví; Marketing a Public Relations; Lidské zdroje; Informační technologie; Právo; Mezinárodní cestovní ruch, Logistika a Veřejná správa. Výuka probíhá ve třech semestrech formou e-learningu a pravidelných tematických setkání se školiteli. Titul MBA je udělen po úspěšném absolvování ústní závěrečné zkoušky a obhajobě disertační práce.

Studijní programy BBA

Studijní programy BBA jsou nižším stupněm vzdělání. Pro zájemce o kvalitní vzdělání v managementu, kteří nemají vysokoškolské vzdělání nebo dostatečné zkušenosti v oboru, jsou určeny právě programy bba. Po jejich absolvování je možné pokračovat ve studiu a získat i následný titul MBA. Jsou vhodné především pro lidi, kteří právě dokončili školu a pro lidi, kteří uvažují o změně kariéry. Vždy je výhodné doplnit si teoretické vzdělání a zlepšit svou šanci na trhu práce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *