MBA, investice do vzdělání.

I na manažerských pozicích je nutné vzdělávání. Jednou z možností, jak získat nové informace je studiu speciálně navržené pro další vzdělávání v oblasti managementu.

mbaPo sametové revoluci začaly první zahraniční firmy podnikat na našem území. Informace o stavu českého vzdělávacího systému byly nejasné a rozporuplné, navíc zcela chyběli lidé se znalostí ekonomiky a managementu. V devadesátých letech měli lidé s titulem MBA dveře u zahraničních firem otevřené. Tento titul má svou váhu i v dnešní době.

Studium je zaměřené na získávání specifických znalostí z oblasti managementu. Předpokládá se, že zájemce o studium má o řízení lidí a institucí jisté informace a profesní zkušenosti.

Master of Business Administration (MBA) je jednoletý navazující vysokoškolský studijní program, jehož výhodou je zaměření spíše na praktické dovednosti než obecné poučky. Předpokládá se, že lidé pracující na managerských pozicích nemají příliš volného času, a studium je jim v tomto směru přizpůsobeno.  Jedná se o dálkové studium, které probíhá v českém jazyce. Pouze směr Business Development and Law určemý pro střední a vrcholové managery probíhá celý v angličtině. Na výuce se podílejí externisté a  odborníci z předních českých univerzit.

Titul MBA posune managery v kariéře dál, brání nastoupení syndromu vyhoření. Zvýší jejich konkurenceschopnost i možnost uplatnění na trhu práce. V tomto směru je investice do vzdělání opravdu dobrou a vratnou investicí. Cílem studia není zisk titulu, ale rozšíření obzorů každého jednotlivce v rámci programu, který si zvolí. Manažerské programy MBA nabízejí tato zaměření studia: Obchodní dovednosti, Strategický management, Leadership, Mezinárodní vztahy a evropská studia, Commercial law, Řízení lidských zdrojů a personální management, Pojišťovnictví, Business Development and Law, a nově i Program pro ředitele škol a školských zařízení, Public Relation a Marketing.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *