Mějte své stavební spoření pod kontrolou

stavební spořeníStavební spoření je jedním z nejprodávanějších finančních produktů u nás. Jde v podstatě o dlouhodobé spoření, kdy máte zmrazené vklady po dobu šesti let. Ani to ale není zcela pravda, protože si své vklady, samozřejmě bez státní podpory, můžete vybrat již po dvou letech a nepřijdete ani o korunu. Tedy pokud neuvažujeme poplatek ve výši cca 1% z cílové částky při zakládání smlouvy.

Stavební spoření navíc nemusíte využít jen a pouze na bydlení. Je na vás, zda si koupíte jakékoliv spotřební zboží, elektroniku nebo třeba automobil. My jsme ale toho názoru, že by se opravdu mělo jednat o spoření na bydlení a s tím počítat i při zakládání stavebka a vhodně si nastavit cílovou částku. Cílová částka totiž následně určuje možnost úvěru ze stavebního spoření. Úvěr je totiž vždy jen do výše cílové částky.

Poplatek za vyřízení smlouvy

Každá stavební spořitelna má tento poplatek nastaven jinak. I kdybychom uvažovali 1% z cílové částky a standardní cílovou částku 300 000 Kč, bude poplatek 3000 Kč, což není málo. Proto vyčkejte na časově omezené akce stavební spořitelny, která v určitém období, většinou před koncem roku, nabízí možnost uzavření stavebka bez tohoto poplatku.

Online výpisy

Tištěné výpisy maximálně několikrát ročně nejsou zrovna přehledné a transparentní. To je důvod, proč bylo zřízeno elektronické nahlížení do smlouvy. Online můžete vidět vaši platební morálku. Krásně vidíte, jak se vám naspořené peníze navyšují o státní podporu a případně i úroky (v závislosti na tom, jak se dané spořitelně v daném období daří). Jde o velmi přehlednou službu, která zaujme snad každého. Věříme, že se tato služba brzy rozšíří podobně jako internetové bankovnictví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, PR články, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *