Možnost vrácení poplatků za vedení úvěrového účtu

Na fakt, že je v České republice prostředí pro banky velmi výhodné a výnosné je upozorňováno již poměrně dlouho. Každý rok byl také vyhlašován bankovní poplatek, který připadá klientům nejvíce nesmyslný.

Přinejmenším diskutabilní byl například poplatek za vložení peněz na vlastní účet nebo poplatek spojený s poskytnutím hypotéky, případně i jiného typu úvěru, přesněji řečeno pravidelný měsíční poplatek za vedení účtu spojeného s úvěrem. Tento účet totiž často klient k ničemu vůbec nepotřeboval a nevyužíval, protože měl svůj běžný, případně spořící účet. Bez otevření úvěrového účtu ale nebylo možno získat úvěr u příslušné banky. Nešlo o zanedbatelné částky, měsíční poplatek byl a je 100 Kč i více.

V poslední době dochází i v případě vysokých a zbytečných poplatků ke změnám, ke kterým se pomalu ale jistě odhodlává většina bank působících na českém finančním trhu. Klienty bank samozřejmě zajímá, zde jsou poplatky za vedení tzv. úvěrového účtu  vybírány v souladu s platnými předpisy.

advokátní kancelářI jednotlivec se může bránit. V případě, že bude shledáno, že tyto poplatky si banky účtují neoprávněně, lze se domáhat vrácení bankovních poplatků. I když v ČR nefunguje systém precedens, jako např. v USA, šance, že klienti s žalobou uspějí je poměrně značná.

Advokátní kancelář JUDr. Kláry Kořínkové, Ph.D nabízí právní služby vedoucí k vymožení již zaplacených poplatků. Kontaktovat ji a zažádat o vrácení poplatků můžete vyplněním formuláře na stránkách vracenipoplatku.cz. Za předešlých 48 měsíců se jedná o  několikatisícovou sumu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Platby, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *