Možnosti žadatelů o půjčku

formy půjčekPokud máte nedostatek finančních prostředků a potřebujete si peníze půjčit, máte několik možností. První možností je požádat o finanční pomoc členy rodiny, kamarády či spolupracovníky. Říci si o peníze svým blízkým ale není vždy jednoduché. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnému rozhovoru nebo jste si jisti, že vám nikdo ve vašem okolí nemůže nebo nechce pomoci, pravděpodobně půjdete žádat o půjčku do banky.

Banky mají poměrně striktní pravidla pro získání půjčky. Ve většině případů požadují doložit pravidelný měsíční příjem, požadují ručitele či jiný závazek o dodržení podmínek splácení. Výhodné může být půjčit si u banky, jejíž jste dlouholetým klientem. V takovém případě bývají banky vstřícnější, protože znají vaší platební historii a snižují tím míru svého rizika. Nabízejí tak svým klientům možnost předschváleného úvěru, navyšování kontokorentu a podobně.

Pokud nesplňujete podmínky banky, případně z nějakého důvodu na peníze opravdu spěcháte, musíte vybírat mezi nebankovními půjčkami, jejichž podmínky se ještě více různí poskytovatel od poskytovatele, než je tomu u půjček bankovních. Pokud chcete půjčit pouze malý finanční obnos, můžete využít nabídek půjčky ihned na ruku.

Naopak pokud potřebujete půjčit větší sumy, tedy obnosy v řádech statisíců až milionů a nemůžete prokázat bance schopnost takový závazek splácet, můžete využít půjčky od soukromých osob. Tuto volbu si ale opravdu důkladně rozmyslete, obzvlášť pokud plánujete ručit nemovitostí, ve které bydlíte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *