Nebezpečné produkty na českém trhu

nebezpečné výrobkyI když by se nemělo stávat, že se na český trh dostanou nebezpečné výrobky, tak výjimečné to bohužel není. A co je zvlášť alarmující, je skutečnost, že často se jedná o zboží určené pro děti. To, že jste věc koupili v kamenném krámě a ne na tržnici a na obalu jsou všechny potřebné atesty, ještě nemusí nutně znamenat, že výrobek je zdravotně nezávadný.

Pokud si chcete být jistí, že zboží neobsahuje ftaláty, látky zpomalující hoření ve vysokých koncentracích, látky působící na hormonální systém a další nevhodné chemické látky, podívejte se, jestli není uvedený v seznamu na webu nebezpecnevyrobky.cz. Najdete tam i výrobky nebezpečné, z nichž se například snadno uvolňují drobné části, u kterých hrozí nebezpečí spolknutí nebo vdechnutí. Výrobci na tlak zákazníků naštěstí většinou reagují a tak například dětská kola doznala značného zlepšení kvality.

I tak ale v této užitečné databázi přibývá každý týden několik nebezpečných produktů, které není vhodné kupovat a používat. V seznamu najdeme celou řadu produktů od hraček, přes obuv po elektrické spotřebiče, které jako závadné shledaly dozorové orgány České republiky a výrobky z obdobné evropské databáze nebezpečných výrobků nepotravinářského charakteru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti, Zboží a služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *