Nebojte se hypotéky

Pokud jste neměli štěstí a nebydlíte ve svém, jistě řešíte jak vlastní bydlení ufinancovat. Na výběr máte z mnoha možností. Pro financování bydlení ale zcela jistě doporučujeme jen dva produkty. Jedním z nich je úvěr ze stavebního spoření, a druhým hypotéky. První zmiňovaný je poněkud méně transparentní a při jeho uzavírání je potřeba obezřetnosti. Většina stavebních spořitelen totiž klasické úvěry poskytuje jen do výše cílové částky. Musíte mít ovšem naspořeno 40% z ní. Je tedy jasné, že moc peněz nedostanete. Pak vám může být nabídnut tzv. překlenovací úvěr. Jeho hlavní nevýhodou ale je, že platíte úroky nejen z půjčených peněz, ale dokonce i z těch, které jste si tam sami naspořili.

hypotekyTo je pro mnoho lidí, včetně naší redakce, nepochopitelné, a proto doporučujeme hypotéky. Jde o poměrně transparentní produkt. Jeho základem je, že peníze musí být využity na bydlení. Tedy na koupi nebo rekonstrukci bytu či domu. Hypotéky lze ale využít také pro vypořádání majetkových sporů například po dědickém řízení. Hlavní výhodou hypoték je, že si můžete půjčit o mnoho více peněz. Je jasné, že ve větších městech bydlení v řádech 100tisíc korun neseženete.

Jak se vyznat v hypotékách?

Není potřeba obíhat všechny hypoteční banky a další poskytovatele hypoték. Díky webovému portálu gpf.cz, který nabízí pomoc s výběrem finančního ústavu a poradenství, zcela jistě neprohloupíte. Díky tomu, že provozovatel tohoto webového portálu zprostředkuje mnoho hypoték měsíčně, dostanete díky tomu mnohem lepší úrokovou sazbu, než kdybyste v bance na téma hypotéky jednali jako jednotlivec.

Navíc se dozvíte všechny potřebné informace na jednom místě. Bude vám sděleno, jaká výše platu postačí na danou půjčku, zda bude potřeba ručitel a samozřejmě také jak je to s nemovitostí, kterou budete ručit. Většina bank také vyžaduje pojištění nemovitosti, kterou je ručeno (může to být ta kupovaná, ale také jakákoliv jiná). Pojištěn by měl být také splácející.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hypotéky, PR články, Půjčky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *