Nejvýhodnější hypotéka a refinancování hypotéky

hypotékyPeníze sice nejsou v lidském životě to nejdůležitější, ale lidé ve finanční nouzi bývají málokdy šťastní. Prioritou mnoha Čechů je vlastní pěkné bydlení. A neváhají se kvůli němu zadlužit na mnoho desítek let. Podle finančních expertů je ale hypotéka na rozdíl od mnohých spotřebitelských úvěrů dobrým krokem. Jak se ale na trhu s hypotékami zorientovat?

Výběr hypotéky

Momentálně končí doba fixace mnoha desítek tisíc hypoték. To je ta pravá doba zamyslet se, zda je právě vaše hypotéka ta nejvýhodnější, jakou je možné v dnešní době získat. A vězte, že v mnoha případech není. Nejsnadnějším a nejrychlejším řešením, je obrátit se na nezávislé odborníky, kteří vám doporučí několik možností a vyberou spolu s vámi tu opravdu nejvýhodnější hypotéku. Mnoho lidí se totiž před podpisem hypotéky zaměří pouze na úrokovou míru a dobu splácení a další podmínky hypotéky neřeší. Důležitou roli při výběru hypotéky ale může hrát třeba možnost a frekvence mimořádných splátek hypotéky, sankce za předčasné splacení nebo výhodná nabídka pojištění schopnosti splácet hypotéku. Podpis hypotéční smlouvy tedy nesmí být unáhleným krokem.

Refinancování hypotéky

Prvním krokem, který vám pomůže se v aktuální nabídce jednotlivých bank vyznat, je internetová hypotéka kalkulačka. Tato služba vám umožní spočítat, jak by refinancování hypotéky mohlo vypadat. Nesmíte ale příliš dlouho otálet. Většina bank si vyhrazuje v případě hypoték poměrně dlouhé výpovědní lhůty. Začněte tedy myslet na refinancování hypotéky už tři měsíce před koncem fixační doby vaší stávající hypotéky. Při refinancování hypotéky také máte možnost změnit si podmínky splácení, změnit výši měsíční splátky, snížit nebo naopak zvýšit termín splacení hypotéky. I jednotlivec je pro banku partnerem v diskuzi. Pokud budete znát nabídky konkurentů, bude vaše vyjednávací pozice ještě silnější.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hypotéky, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *