Nepodceňujte důležitost životního pojištění

Většině z nás se ježí chlupy z podomních prodejců pojištění. Jejich služby jsou většinou velmi omezené a ne vždy jsou podepsané smlouvy výhodné. I tak bychom ale měli překousnout nedůvěru a informovat se na životní pojištění. Naštěstí nechodí po horách, ale po lidech a pro rodinu je velmi důležité, aby byl pojištěný zejména ten, který do rodinného rozpočtu přináší největší díl finančních prostředků.

Jak správně nastavit životní pojištění?zivotni pojisteni

Pojistit se všeobecně dá pro případ úmrtí či úmrtí úrazem. Pojištění pro případ úrazem se doporučuje pro mladé lidi. Ovšem životní pojištění s sebou většinou nese i pojištění pro případ těžkých nemocí nebo následky vážných úrazů. Pokud se Vám stane úraz a nebudete moci chodit, nejen, že nebudete chodit do práce a tím se sníží rodinný rozpočet, ale navíc budete potřebovat nemalé finanční prostředky na předělání obydlí na bezbariérové.

Pro koho se životní pojištění nehodí?

Jak již bylo řečeno, pojištěný by měl být zejména živitel rodiny. Finanční poradci, kteří své práci rozumí, ale pojišťují i ostatní členy rodiny, kteří se například podílí na splácení hypotéky či jiných úvěrů. To ale platí například i pro maminky na mateřské, které se sice na rodinném rozpočtu až tolik nepodílí, ale pokud uvažujete celodenní školky či chůvy, jedná se o neuvěřitelné částky, které by bylo těžké z jednoho platu zaplatit.

A teď už konečně, pro koho životní pojištění určené není. Životné pojištění si nesjednávejte, pokud na Vás a Vašem příjmu není nikdo závislý.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, PR články, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *