Nepodceňujte pojištění! Jaké a kde vybrat?

Pojištění je tu proto, aby nás „krylo“ v celé řadě méně či více závažných událostí. Jeho význam je vždy stejný – pokud si platíte pojistku a dojde k pojistné události, dostanete od pojišťovny smluvenou finanční kompenzaci. Pokud pojištění nemáte, zbydou vám jen oči pro pláč. O jakém pojištění je dobré uvažovat a jaké by měl mít zřízeno každý?

Pojištění jako povinnost

01 autoNěkteré druhy pojištění jsou povinné. Příkladem je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (více o něm zde) či pojištění zdravotní. Tyto pojistky většina z nás platí a ani neuvažuje o tom, že by se snažila jejich placení vyhnout.

Stejně by tomu mělo být i v případě dalších druhů pojistek. Velmi důležité je z hlediska spokojeného života pojištění domácnosti. Vztahuje se na movité věci, které máte doma a odškodnění dostanete ve chvíli, kdy dojde k jejich odcizení, poničení i zničení. Mít byste měli také pojištění nemovitosti či majetkové pojištění. Ochrání vás v případě, kdy dojde ke škodám na všem majetku následkem řádění přírodních živlů, zlodějů či vandalů.

02 strechaUvažovat byste měli také o pojištění odpovědnosti, které si získalo lidové označení „pojistka na blbost“. Chrání vás v případě, kdy druhé osobě způsobíte škodu na zdraví či majetku. Stojí jen několik set korun ročně a vyplatí se při malých i velkých škodách.

Velmi důležité je i cestovní pojištění, které mnoho lidí podceňuje a když se na cestě něco stane, nadávají sami sobě. I cestovní pojištění stojí jen několik korun na den, ale dokáže uchránit i před placením milionových částek.

03 ergo

Kde výhodně?

Pokud se chcete cítit v životě lépe, měli byste být řádně pojištěni pro všechny případy. Dobrá zpráva je, že i za velmi dobré pojistky nemusíte platit moc. Důkazem může být nabídka pojišťovny ERGO, která na tuzemském trhu působí od roku 1994. Pojišťovna se specializuje na pojištění majetku, nabízí výhodné cestovní, úrazové a osobní zdravotní pojištění i specifické pojištění pro pilota. Všechny druhy pojistek je u ERGO možné sjednat online. Pro všechny klienty má pojišťovna ERGO navíc připraveny velmi zajímavé bonusy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *