Obvyklé typy investic

investiceNejobvyklejším způsobem jak investovat peníze je dát je do banky a získat tak mizový úrok, který sotva pokryje inflaci a poplatky za vedení účtu. Pokud dáte peníze na spořící účet, tak je většinou nemáte volně k dispozici.

Dalším způsobem investice je vložit peníze do akcií, ale pokud akcie nevykazují růst, můžete o peníze přijít. Další nevýhodou je, že pro akciové trhy potřebujete poměrně hodně peněz. Investovat se dá přes různé investiční společnosti. Počítejte ale s nemalým poplatkem.

Další možnosti investování volných peněžních prostředků

Koupě další nemovitosti k pronájmu

Jde o vhodnou variantu v určitých oblastech republiky, ale než investujete do koupě nemovitosti, musíte si být jistí, že příjem z nájmu vám pokryje nejen náklady na hypotéku,a le i na údržbu nemovitosti a v ideálním případě zbyde ještě čistý zisk. Hlavní nevýhodou pronájmu je samozřejmě nájemník, který nemá k nemovitosti ani vybavení žádný vztah. Vždy požadujte kauci a platbu nájemného minimálně na jeden měsíc dopředu.

Všeobecně lepší investicí (v závislosti na lokalitě) se jeví pronajímat komerční prostory.

Podpořte začínající podnikatele

Jako investor máte možnost velmi zajímavě investovat své peníze. Riziko je ale vysoké. Pokud se jedná o super nápad, který by ztroskotal jen na nedostatku financí, byla by škoda takový projekt nepodpořit. Vždy si ale udělejte průzkum trhu a pokud se najde škvírka nebo velmi inovativní zboží, může vám podobný typ businessu vydělat nemalé částky.

Nakupujte umělecká díla

Umění je asi nejspekulativnějším obchodem. Musíte dané oblasti rozumět, nelze nakupovat jen podle vkusu. Je dobré odhadnout dobrého začínajícího umělce, jehož díla budou s časem narůstat na hodnotě. Rovněž po smrti umělce se ceny jaho děl minimálně zněkolikanásobí. To samé platí i pro nábytek a další starožitnosti.

Zlato

Jde o stabilní investici. Ceny zlata se většinou moc nehýbají. Do zlata se dá investovat ve formě zlatých cihel nebo mincí. Zlaté mince (u nás většinou dukáty) se následně dají prodat i jako sběratelské unikáty.

Sázky

Sázení je u nás poměrně oblíbeným „sportem“. Zdaleka ale není pro každého. Tento hazard vynáší jen hrstce vyvolených, kteří se pohybují v dané oblasti a mají štěstí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *