Od září 2017 je povinná „předškolka“

Předškolní vzdělávání je u nás na vysoké úrovni. Děti mohou navštěvovat klasické státní mateřské školky, mateřinky soukromé s různým zaměřením, alternativní mateřinky s Montessori či Waldorf systémem, lesní školky, kluby, dětské skupiny a podobně. Pro předškolkáky, tedy pro děti, které do 1. září 2017 dovrší 5ti let, bude ale školka povinná. Proč? Aby se lépe připravili na školu.

Do nynější doby předškolka povinná nebyla, ale byla bezplatná

To mnoho rodičů nalákalo tak i tak. Proto mnoho z nás kroutí hlavou, proč jsou změny opět direktivním způsobem podobně jako v otázce očkování, kdy alternativy nejsou povoleny.

Školka nebo domácí edukace?

Mnoho maminek má ale představu, že své děti připraví na budoucí vzdělávání po své ose mnohem lépe. Do teď to bylo na každém z nás, jak se rozhodneme. Od září ale budete muset pravidelně do předškolního zařízení docházet z důvodu, aby dítě předvedlo, zda nezaostává za svými vrstevníky. Jak se daná věc bude hodnotit, zda bude možnost se odvolat nebo jak řešit částečnou docházku se teprve řeší. Mnoho maminek se shoduje na tom, že by nejraději dítě předškolního věku posílali do školky jen na některý den v týdnu. To už ale nově možné nebude a rodiče budou muset absenci řešit například nahlášením nemoci.

deti pastelky

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *