Odborné překlady z čínštiny pro firmy i jednotlivce

překladyČínský trh je enormní a čínské zboží zaplavilo i trh Evropské Unie, potažmo České Republiky. Čína se stává obchodním partnerem, se kterým je nutné počítat i do budoucna. Problematický je samozřejmě dorozumívací jazyk. Je reálné se domnívat, že po osobách se znalostí čínštiny bude v blízké budoucnosti velká poptávka, stejně tak jako po kvalitních překladech z čínštiny.

Čínština je pro středoevropany opravdovým oříškem díky nepříbuznosti jazykových rodin. Nelze tak očekávat, že například po roce intenzivní výuky jazyka budete schopni se domluvit v běžných situacích, tím méně na obchodních jednáních, jako je tomu třeba u anglického jazyka.

Proto je pro subjekt spolupracující s čínsky mluvícími partnery či zákazníky nutností využívat překlady z čínského jazyka. Nejčastěji je nutné přeložit technické dokumenty, specifikace, návody k použití a podobně. Každý dovážený produkt totiž musí podle platné legislativy obsahovat návod a popisek v českém jazyce. Další oblastí, kde je zapotřebí korektních překladů do čínského nebo z čínského jazyka, jsou texty smluv a další soudní a právnické dokumenty. Naštěstí existují některé jazykové a překladatelské agentury nabízející kvalitní a rychlé překlady do čínštiny.

Překlady z čínštiny od společnosti Chicory

Aby byli překlady čínština na vysoké úrovni, podílí se na výsledném dokumentu realizační tým, jehož základem je samozřejmě oborově specializovaný překladatel. Je nutné využít i služby jazykového korektora, případně počítačového specialisty. Problém totiž představují i psané znaky čínského písma v elektronické podobě. Náročnější zakázky vede projektový manažer a firmy mohou využít i služeb odborného poradce pro překlady do čínštiny. Tento komplexní přístup má za následek jednotný styl všech a stejné názvosloví překladů. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *