Penzijní připojištění nyní a v budoucnu

penzijni pripojisteniPenzijní připojištění by měl mít založené každý člověk produktivního věku. Důvod je jasný. Již nyní důchodem přijdete asi o 40% vašeho měsíčního příjmu, tak si představte, jak moc byste se museli uskromnit. Změnou v legislativě mnoho lidí přestalo mít k penzijnímu připojištění důvěru, jejich obavy jsou ale podle mnohých odborníků zbytečné.

Do konce února měl každý možnost přestoupit v rámci penzijního fondu k jiné společnosti. Podle mého názoru je ale v podstatě jedno, jakému fondu svěříte peníze, pokud tedy vyberete některý z těch větších. V porovnání vychází ale penzijní připojištění ve dnešní době hodně dobře. Důvodem je státní příspěvek, kdy na každou 100 Kč dostanete od státu příspěvek 50 Kč. Dále můžete počítat s určitým zvýhodněním, podle toho, jaký daný penzijní fond hospodaří. Peníze, tedy vaše vklady jsou pojištěny a navíc můžete požádat o příspěvek svého zaměstnavatele, pro kterého to je daňově uznatelný náklad.

Novinky v penzijním připojištění

Pokud je vám sympatický starý způsob spoření na důchod, máte možnost si penzijní připojištění až do konce listopadu. Od příštího roku ale nepočítejte se státním podporou pro nižší částky než je 300 Kč. Více informací nabízí Asociace penzijních fondů ČR.

Pokud budete chtít, vždy můžete přejít na novou formu penzijního připojištění. Pak z daného systému ale nemůžete vystoupit.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, jistě mi dáte za pravdu, že nějaká forma spoření je nutní pro všechny. Zejména u mladých lidí to s budoucím důchodem vypadá všelijak a pokud nejste ten typ člověka, který si odkládá pod polštář a na peníze nesáhne ani v největší nouzi, protože si je schovává na důchod, spoření je jedinou formou, jak v důchodu opravdu výrazně nestrádat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, PR články, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *