Plusy a mínusy krátkodobých půjček

Není těžké shodnout se na tom, že optimální je mít vyrovnaný rodinný rozpočet. I když v médiích často poukazují na nekalé praktiky zprostředkovatelů nebankovních půjček, někdy se i při dobré vůli dostane člověk do finančních potíží, které musí řešit pomocí půjčky. I pokud se jedná o krátkodobý problém, který vyřeší příští výplata, může tato situace dost potrápit. Ne vždy lze o krátkodobou finanční výpomoc poprosit přátele nebo rodinu. Podle hodnocení naštěstí přibývá nebankovních půjček, které jsou bezpečné a férové.

nebankovní půjčkyHypotéky, půjčky nad 50 000 Kč a půjčky drobných obnosů ale nelze tak úplně srovnávat. A i když RPSN, které se nyní u půjček musí povinně uvádět, může v případě krátkodobých půjček vypadat hrozivě, v konečném důsledku přeplatíte půjčku jen třeba o několik stokorun, protože se jedná o půjčky se splatností několik dní, maximálně týdnů. V každém případě platí, že slušná společnost poskytne zájemci o půjčku všechny potřebné informace o svých finančních produktech, nepožaduje ručení nemovitostí nebo majetkem kvůli několika půjčeným tisícikorunám a nezpoplatňuje žádost o půjčku.

Příkladem rychlé krátkodobé půjčky je kouzelná půjčka, která umožní žadateli získat maximálně 10 000 Kč. Kritéria pro poskytnutí půjčky jsou snadno srozumitelná a jednoduchá, ale půjčku nedostanou nezaměstnané osoby ani lidé zatížení exekucemi. Dalším rozdílem od na prvních pohled stejných finančních produktů je možnost půjčení maximálního obnosu i v případě, že o tuto půjčku žádáte poprvé. Po schválení žádosti o půjčku jsou peníze během hodiny na účtu žadatele. Žádost je poslána přes internet a není nutné domlouvat si schůzku ani chodit na kontaktní místo a podepisovat smlouvu. Na stránkách http://www.kouzelnapujcka.cz/ snadno zjistíte, kolik si půjčíte a kolik za to celkem zaplatíte. Zvolit lze i dobu splatnosti, tak aby klientovi maximálně vyhovovala.

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Plusy a mínusy krátkodobých půjček

  1. Mirka napsal:

    Krátkodobé půjčky jsou dobré, protože u nich není potřeba řešit rpsn…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *