Podnikatelské úvěry od ČSOB.

Podnikání s sebou nese značnou míru rizika. Vždy je dobré vědět o možnostech získání finanční rezervy, kterou nabízejí banky v podobě nejrůznějších finančních produktů. Možností jak překlenout krátkodobý nedostatek finančních prostředků, jak získat prostředky na propagaci firmy nebo pro větší investice do podnikání, je hned několik. Existují speciální úvěry určené pro malé a střední podnikatele, banka může povolit přečerpání účtu, lze zažádat o vydání kreditní karty k podnikatelskému kontu. Můžete zvolit i jiné finanční produkty a úvěry pro podnikatele.

 ČSOB produktyV dnešním článku přinášíme základní přehled úvěrů pro podnikatele od ČSOB. Úvěrové produkty lze kombinovat s produkty Českomoravské záruční a rozvojové banky a s podporami poskytovanými v rámci Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu. Existují i specifické úvěry pro financování podnikatelských záměrů respektující pravidla poskytování podpor z fondů EU.

Jednoduchou možností je poskytnutí  finanční rezervy na účtu formou povoleného přečerpání účtu nebo kontokorentního úvěru. Finanční prostředky v dohodnuté výši lze čerpat v korunách nebo ve vybraných zahraničních měnách. Účel použití peněz banka nehlídá.

Další možností je vydání kreditní karty k podnikatelskému účtu. Ani v tomto případě není nutné prokazování účelovosti půjčených peněz. Dalším typem půjčky pro podnikající fyzické i právnické osoby, je revolvingový úvěr, který je poskytován formou měsíčního regulovaného limitu. Předmětem financování jsou různá aktiva, pohledávky, případně i zásoby. Úvěr je čerpán v českých korunách, na základě  seznamu faktur, přehledu zásob či dalších relevantních dokumentů.

Pro malé a střední podnikatele je určen finanční produkt s názvem Malý úvěr pro podnikatele, který umožňuje získat 50 000 Kč až do 8 mil. Kč. Dobu splácení lze stanovit až na 15 let. Úvěr lze využít například pro modernizaci zařízení a technologie, vybavení kanceláří, rozšíření skladů, obměnu vozového parku, rekonstrukce budov nebo nákup pozemku.

Další variantou úvěru je Rychlý úvěr pro podnikání na 50 000 až 1,5 mil. Kč bez prokazování účelu, se splatností až 5 let a s fixní úrokovou sazbou na celou dobu splácení. Naopak účelový úvěr lze použít na financování přesně vymezených potřeb, převážně investičního charakteru, jako je nákup strojů a zařízení nebo nákup nemovitostí a jejich rekonstrukce. Pro čerpání úvěru je nutné předložit odpovídající faktury a smlouvy.

Tím ale možnosti získání financí pro podnikání nekončí. Úvěrový příslib je finanční produkt určený speciálně pro klienty zúčastňujících se veřejných soutěží či výběrových řízení, kde je nutné prokázání finančního krytí daného projektu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *